HMS Cleopatra (1779 – 1814) z Shipyard

HMS Cleopatra (1779 – 1814) z Shipyard
 • Okręty, statki, żaglowce
 • Waloryzacja
 • Galeria
Model tygodnia 2016/51

Minęło 169 dni (dziwnym trafem jest to 13 do kwadratu) "ciężkiej" pracy w stoczni "Shipyard" i okręt jest gotów do pojawienia się w galerii. Na wstępie pragnę nadmienić, że wyjątkowo nie wykonałem ani jednego fotomontażu. Mam na myśli, że ani jedno z prezentowanych zdjęć nie jest w jakimkolwiek stopniu wykonane przez nakładanie fotki na fotkę. Jedyne co zrobiłem, to pobawiłem się kolorami i kontrastem. Jak to zrobiłem, wyjaśni się pod koniec galerii. Dla tych którzy nie zaglądali do relacji w pracowni, to zmodyfikowałem trochę barwy Cleopatry. Burty są nadał żółte, ale ciemniejsze i zostały naniesione linie desek. Zmieniłem tez górny kolor burty, który w oryginale był niebieski, a tu jest zielony. Pokład też został zmieniony na bardziej nasycony, gdyż był straszliwie jasny. Wszystkie brązy również przyciemniłem, jak również zrobiłem kolor czarny, aby był czarny - w wycinance jest ciemno szary. W kabinie została zamontowana żółta dioda jako oświetlenie. Z ciekawostek: zużyłem około 400 metrów nici, około 200 bloczków, 160 jufersów, ilość wykonanych supełków nie zliczę, ale każdy supełek i każdy bloczek był traktowany klejem. Flagi zrobione z płótna i malowane ręcznie akrylem. Wszystkie przeszycia na żaglach wykonała moja małżonka - równo, pięknie i przyjemnie :) Miłego oglądania – strasznie dużo tych zdjęć zrobiłem :) - zapraszam.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
A szycie wykonane przez żonę. Równo, ładnie i przyjemnie :)

Komentarze

 1. Data2016-12-20 00:37:21

  A czego oczekujesz And Di ? :) Właśnie kiedy zbliżaliśmy się do sektora kontrolowanego przez Romulan i moje pozytronowe obwody były już wystarczająco obciążone pojawiło się pytanie "co można jeszcze skleić" ? Ja jestem przecież tylko androidem zbudowanym przez ludzi, których matematyczne metody wyznaczania granic już ledwo mogą uporać się z zastosowaniem liczby "e". Enterprise ledwo z tego wyszła, ale na szczęście mój twórca, doktor Noonien Soong przewidział i takie sytuacje awaryjne i znalazłem rozwiązanie: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20414129,warszawa-bezdomni-buduja-statek-dalekomorski-zdjecia.html

 1. problemik792016-12-19 20:44:58

  Ja tak patrze i z podziwu wyjść nie mogę i do chodzę do wniosku że ten mój okręcik co właśnie sklejam (ORP Garland) to nawet do galerii wrzucać nie będę bo wstyd, jak tu takie ARCYDZIEŁA co tydzień to lepsze !!! oceny oczywiście MAX

 1. Fokus2016-12-19 20:07:42

  O la la!!Mimo że śledziłem Twoją relację, i mogłem się tego spodziewać, to i tak przeszło moje oczekiwania. Z opadniętą koparą będę chodził jeszcze przez tydzień.

 1. tulipan740i2016-12-19 18:25:31

  Model zobaczyłem w niedziele wieczorem i nie wiedziałem co napisać żeby było tak jak powinno być. Cały poniedziałek się zastanawiałem i nadal brak mi słów. Więc chyba nie będę oryginalny jak napisze że wyszedł superancko. Zdjęcia po prostu niesamowite. Całość wygląda bardzo realnie. detalizacja robi mega wrażenie. Oceny najwyższe i MT oczywiście.

 1. AndDi2016-12-19 14:31:46

  Niestety walnął mi internet i działam na telefonicznym. Trochę krótkich odpowiedzi: ***Personifikator i ***aragorn001 - napisałem w opisie, że to nie są fotomontaże, to są zdjęcia, nawet te dwa czarno-białe na końcu / ***Becia - spacje widzę – jestem pod wrażeniem :) / ***Zbyszek - ściągaj, z dedykacją dla córki :) / ***Kilminster – matko ... i córko [skojarzenie z kabaretem] :) / ***Jacek-KP – te liny nie służyły do sterowania (zabezpieczenie przed zgubieniem), jak będę miał lepszy internet to pchnę do pracowni schemat jak wyglądało sterowanie - zamieściłem. A kapitan unika słońca bo jest ... :) / ***aragorn001 – też Ci ładnie idzie z okrętem Trabaccolo który robisz / ***Wojok – dlaczego akurat piąta? Zagadka. Co do: nic lepszego nie zrobię – to może przestanę już kleić, hi hi / ***Data – Twoje ścieżki umysłu są nie do odgadnięcia :) / Dzięki wszystkim / ***Wings, dzeja, Rumak, thomasb1 – Wam też dziękuję za przychylną ocenę Cleopatry, to była piękna kobieta [podobnież].

 1. aragorn0012016-12-19 13:05:34

  Doczekałem się Andrzeju! Piękny model wykonałeś, to widać, śledziłem cały czas relację i zainspirowałeś mnie by zająć się jakimś żaglowcem, dziękuję! Wielka ilość detali, takielunek super, nie mogą ogarnąć wkładu pracy przy 'sznurowaniu' tego wszystkiego. Co jeszcze mogę napisać? Mógłbym pisać i pisać, ale po co? Model i wykonanie same mówią za siebie, ostatnio nie oceniam ale tu znowu zrobię wyjątek. Takie modele są na 10-szkę bez szemrania. Skala trudności oczywiście MAX, prezentacja bardzo ciekawa, widzę, że lubisz się bawić w fotomontaże, niektóre zdjęcia naprawdę super po obróbce, ale mi też bardzo się podobają te w realu. Gratuluję i wciskam MT już w poniedziałek. Mam nadzieję zobaczyć ten model w realu będąc przejazdem.

 1. thomasb12016-12-19 11:58:58

  Wyszedł naprawdę pięknie,najwyższe noty i MT.

 1. Jacek-KP2016-12-19 10:42:34

  Cóż mam powiedzieć - chylę czoło. Zaglądałem do Pracowni, zaglądałem do Ciebie, ale efekt końcowy wymknął się poza skalę ocen. Faktycznie zastanawiam się co teraz będziesz robił? Cleo jest piękna! zdjęcia też są fantastyczne. Mam jednak dwie uwagi - lina płetwy sterowej chyba powinna być napięta, bo przy takim luzie nie da się sterować. Druga sprawa to kapitan - jest stanowczo za blady jak na "wilka morskiego". Ja po dwóch dniach spędzonych pod żaglami byłem śniady. Pozdrawiam i gratuluję finiszu!

 1. Rumak2016-12-19 08:45:40

  Cudeńko warte klasy największych mistrzów. Chylę czoła!

 1. dzeja2016-12-18 23:15:29

  Piękny! Podziw dla wytrwałości, pomysłowości, precyzji, Gęstwina olinowania , żywe żagle. Tyle detali, a jest klar. W prezentacji pasują mi szczególnie ujęcia w przechyle , są dynamiczne. Można dalej chwalić ale wszystko widać ......No to- Daj potrzymać- Lordzie.

 1. Kilminster2016-12-18 23:05:05

  Matko jedyna... Nie wiem co napisać...

 1. Zbyszek0012016-12-18 21:40:20

  Bajecznie. Poproszę o zezwolenia na ściągnięcie na swój komputer kilku zdjęć. Wiedziałem, że zmasakrujesz system, ale nie sadziłem, że zabraknie skali. Obejrzałem sobie kilka razy galerię. I sobie jeszcze pooglądam. A tak w sumie to zastanawiam się, jak dalej zamierzasz żyć. Stuknąłeś królową, to teraz chyba tylko mis Word. Tylko gdzie znajdziesz taki model ?

 1. Data2016-12-18 21:29:24

  Nie będę chwalił modelu, bo to trochę bez sensu. Za to poczułem się zainspirowany. Swojego czasu miałem kontakt z Japończykami i pamiętam jak mnie zdziwili. Twierdzili bowiem, że w Porando powstają bardzo dobre statki. Ciężko było też z nimi dyskutować, bo istniało niebezpieczeństwo, że poczują się przez to niezręcznie i w pewnym momencie chwycą za miecz samurajski. Potem przyjrzałem się sprawie i w samej rzeczy: okazało się że w Porando powstawały i nadal powstają bardzo dobre statki. Poza tym skojarzyłem że często unikałem towarzystwa nas, tzn. Polaków, bo mamy często przewagę "negatywnego myślenia". Dlatego szwędałem się w towarzystwie Niemców czy Japończyków czy kogoś tam jeszcze. Żeby jednocześnie rozpoznać, że potrafimy być i kreatywni i uprzejmi i przodem do życia. Pod warunkiem, że staramy się samodzielnie o jakość. Dlatego też swoją drogą jestem na "Kartonówkach" :) ps: fotomontaże czy nie fotomontaże: tu też pozytywne zaskoczenie - niektóre z tych obrazów nie potrzebują komentarza. "Ryczące czterdziestki" czy okolice Antarktydy - choć na zdjęciach jest Gibraltar, to pozwala on już poczuć przestrzeń której krańcem są postrzępione skały - to już nie jest bułka z masłem a skraj świata to nie spacerek ,)

 1. Wojok2016-12-18 21:22:19

  Ale masz przewalone, już nic lepszego nie zrobisz. Raczej nie dasz rady :-) :-) :-) Model - rewelacja :-) Olinowanie, czystość wykonania i dbałość o szczegóły imponujące. Galeria spoko - dla każdego coś miłego. Najbardziej podoba mi się piąta fotka :-) MT bez dwóch zdań :-)

 1. beata2016-12-18 21:13:45

  To jest właśnie taki model, który zrywa beret z głowy. Mistrzu, moje gratulacje. Model wykonany przepięknie, z dbałością o szczegóły. Nie liczę nawet, tych wszystkich supełków i drabinek. Nick powinieneś zmienić, coś w stylu "pajączek krzyżaczek"

 1. wings2016-12-18 20:59:14

  Rewelacyjny model. Zawsze to dla mnie wielka przyjemność oglądać Twoje Modele.

 1. Personifikator2016-12-18 20:35:02

  To ogromna przyjemność oglądać te zdjęcia. Model zrywa skalp z głowy i tak naprawdę to brak mi słów... Poza tym, że to model tygodnia w maksymalnej ocenie, to uważam że lepiej mu solo niż w tych fotomontażach :)

Rezultaty 20 - 37 z 37 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie