Nowa wersja Kartonowki.pl

  1. kristoreed 2016-01-03 21:42:12

    Hej,

    W dniach 15-17 stycznia serwis będzie niedostępny. W tym czasie będa przeprowadzone prace majace na celu  wprowadzenie nowej wersji naszego serwisu.
    Zmiany w skrócie będa dotyczyć:
    - zmiany silnika strony
    - zmiana usługi hostingu
    - zmiany szaty graficznej

    Jedna z rzeczy która będzie wymagana w nowej wersji będzie potrzeba ustawienia przez klubowiczów ponownie hasła. Odbywać będzie się to przez opcję przypomnienia hasła na maila. Ustawić będzie można takie samo hasło jak dotychczas - ja tego nie mogę automatycznie zrobić - bo ich po prostu nie jesteśmy w stanie odtworzyć. Ta zmiana zwiazana jest z poprawa bezpieczeństwa.
    W razie pytań dotyczacych zmiany hasła proszę o kontakt przed 15 stycznia.

    Proszę o zadawanie pytań odnośnie nowej wersji - postaram się w odpowiedziach opisać nadchodzace zmiany.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  1. Wojok 2016-01-04 00:03:23

    kristoreed
    Proszę o zadawanie pytań odnośnie nowej wersji - postaram się w odpowiedziach opisać nadchodzace zmiany.
    Hejka,ja mam pytanie odnośnie wstawiania i przeglądania zdjęć na nowej stronie.Czy aktualna forma pozostanie bez zmian,czy będzie się to odbywać jak na innych forach,tzn.miniaturki,imaginy i inne tego typu wkur.....ce wynalazki ? Bo mi obecna forma bardzo pasuje i byłbym bardzo nierad ze zmian :-\  Dziękuję :-) 

  1. kristoreed 2016-01-04 14:05:45

    Hej Wojok,
    Zdjęcia załadowane pozostają po naszej stronie - czyli na naszym hostingu. Bez reklam i jakiegoś dziwnego przeglądania ze stron trzecich. Jeżeli chodzi o przeglądanie to forma będzie bardzo zbliżona do obecnej.Ładowanie będzie 2 etapowe ale za to będzie możliwość ładowania wielu plików jednocześnie.

  1. Wojok 2016-01-05 01:22:43

    No i gitarrra,bardzo mnie to cieszy.Z Twojej odpowiedzi wnioskuję,że Ciebie też drażni tamta forma przeglądania zdjęć.To też mnie bardzo cieszy - nie ma obawy o przyszłość :-)  Dzięki :-) 

  1. kristoreed 2016-01-05 12:22:15

    Nie przepadam sam za prezentacjami grafiki z portali trzecich - pośpiesznie opuszczam takie strony.
    Chciałem dodać że w nowej wersji serwisu - logowanie przez login nie będzie już dostępne - jedynie przez maila.

  1. DarkDevil80 2016-01-05 12:36:54

    kristoreed
    Nie przepadam sam za prezentacjami grafiki z portali trzecich - pośpiesznie opuszczam takie strony.
    Chciałem dodać że w nowej wersji serwisu - logowanie przez login nie będzie już dostępne - jedynie przez maila.

    Aha... Czyli że jeśli już od kilku lat nie pamiętam ani maila ani hasła do niego z którego się logowałem do kartonówek kiedy zakładałem profil, to za Chiny teraz nie będę się mógł zalogować na swój profil... Znaczy się będę zmuszony założyć nowy? O matko... :-( A co do zdjęć to w stu procentach zgadzam się z Wojokiem... Jest to jedna z rzeczy za które cenię sobie kartonówki.pl.

  1. kristoreed 2016-01-05 12:41:51

    Marcin nie martw się - właśnie po to jest ten post.Napisz mi na priva jaki chcesz nowy mail to zmienię w obecnej bazie i będzie dobrze.
    UWAGA! - każdy kto ma właśnie taki problem jak DarkDevil to proszę info na wiadomość prywatną z nowym mailem. Pozostały nam jeszcze 2 tygodnie do wprowadzenia zmian.

  1. DarkDevil80 2016-01-05 13:22:11

    O i wielce mi ulżyło :-) E-mail poszedł na priva. Dzieki :-)

  1. primo 2016-01-05 19:13:41

    Jako, że sprawa ważna to pozwoliłem sobie na przeniesienie tematu.

  1. Rumak 2016-01-05 19:28:57

    Trochę się pogubiłem. Co to znaczy logowanie przez e-maila? Żeby wejść do kartonówki, będę musiał napiasać e-maila z hasłem?

  1. primo 2016-01-05 19:31:39

    Dokładnie tak.

    Teraz kiedy się logujesz masz dwie wersje do wyboru. Albo wpisujesz e-mail i hasło lub nick i hasło.

    W nowej wersji będzie tylko e-mail i hasło.

    Jeżeli przy rejestracji podałeś e-maila, którego używasz na co dzień to nie będziesz miał problemu z logowaniem.

  1. Jacek-KP 2016-01-05 21:00:15

    Czy w nowej wersji będzie możliwość przeszukiwania galerii wg miesięcy i lat albo chociaż szybkie przechodzenie do wybranych lat?

  1. anber 2016-01-05 22:33:14

    Najczęściej pracuję na linuksie. Czy zmiany bedą miały tu wpływ. I czy po zmianach będzie można jeszcze skorygować nowe ustawienia. Interesuje mnie też co będzie ze stroną plastikówek. Pozdrawiam.

  1. Wojok 2016-01-05 23:24:23

    kristoreed
    UWAGA! - każdy kto ma właśnie taki problem jak DarkDevil to proszę info na wiadomość prywatną z nowym mailem. Pozostały nam jeszcze 2 tygodnie do wprowadzenia zmian.
    Nie powinno być z tym problemu,przecież e-mail wyskakuje na szczycie strony po zalogowaniu,obok nicka :-) 

  1. noker 2016-01-05 23:48:31

    ... albo po kliknięciu w "Moja Strefa". Ale tu może bardziej chodzi o kwestię, że ktoś nie używa, nie ma dostępu do adresu meilowego który podał przy rejestracji konta, a tego w swoim profilu zdajesię że nie można zmienić.

  1. kristoreed 2016-01-06 07:32:32

    Jacek-KP
    Czy w nowej wersji będzie możliwość przeszukiwania galerii wg miesięcy i lat albo chociaż szybkie przechodzenie do wybranych lat?


    Narazie takich filtrów z podziałem na lata nie wprowadzałem. Pomysł zanotowałem. Na chwilę obecna modele standardo sortowane wg daty dodatnia od najnowszych + podział na kategorie.

  1. kristoreed 2016-01-06 07:34:54

    anber
    Najczęściej pracuję na linuksie. Czy zmiany bedą miały tu wpływ. I czy po zmianach będzie można jeszcze skorygować nowe ustawienia. Interesuje mnie też co będzie ze stroną plastikówek. Pozdrawiam.


    Sam system operacyjny nie będzie miał wpływu na wyglad strony. W niewielkim stopniu będzie to zależne od przegladarki. Ogólenie nowy layuot strony będzie responsywny co oznacza że automatycznie będzie dostosowyał się do Pc, tabletów oraz telefonów.
    Ustawienia indywidualne po zalogowaniu pozostaja - z czasem będzie ich tam więcej.
    Plastikówki też chcę poprawić - ale w późniejszym terminie (kwestia miesiaca po Kartonowki.pl)

  1. kristoreed 2016-01-06 07:38:06

    Wojtek93
    Jako, że sprawa ważna to pozwoliłem sobie na przeniesienie tematu.


    Dzięki Wojtek ;)

  1. MARES 2016-01-06 07:58:21

    Chciał bym zapytać czy będzie wprowadzony licznik (nie wiem czy to jest możliwe) odwiedzin w poszczególnych  relacjach z budowy? Myślę, że była by to świetna rzecz dająca jasność co do zainteresowania danym tematem. ( Oczywiście nie wszyscy czytający, również komentują ). A kiedy nie ma wpisów jest to dla wielu demotywujące w kwestii prowadzenia dalszej relacji. Licznik wiele by tu wyjaśniał. Pozdrawiam Marek

  1. szaman 2016-01-06 10:01:52

    Najważniejsze zmiany wyjaśniłeś, pozostaje tylko czekać na nową strone. Na pewno jak zawsze trzeba będzie jeszcze korygować. Szkoda,że nie pokazałeś zrzutu strony, ale może to i lepiej, bo zaraz byłoby pełno różnych sugestii. Poczekamy-zobaczymy. Całe szczęście,że fotki po staremu. Inaczej też bym nie strawił!

Rezultaty 0 - 20 z 186 pozycji
Udostępnij temat: