Flammpanzer II

  1. Szwagier 2020-09-17 20:48:01

    W ogóle jak ide do sklepu z zona na zakupy ja w soja stronę ona w swoja, zawsze cos znajdę co może być do modelu.

    Zbyszek001

    Haa... Zbyszek001 mam tak samo, zawsze oglądam jakieś dziwne rzeczy w sklepie i wyobrażam sobie do czego mogło by się to przydać. A później w kasie żona pyta po co Ci to.... Co do modelu to fajne te mini wieżyczki 

  1. Dorn 2020-10-31 11:14:03

    Czołem, po dłuższym czasie ale jednak są postępy.

    Skończyłem kadłub i jestem w trakcie robienia wieżyczki.

    miejscami musiałem dorabiać elementy (części granatów i śruby na wieży), ale jak widać w miarę się udało

  1. Wojok 2020-10-31 11:54:33

    Hmm, no wszystko fajnie, tylko dlaczego we wszystkich trzonkach tych granatów linie klejenia są na górze ? Takie rzeczy staraj się ukryć, dawaj je od spodu. Tu są wszystkie na górze, jakbyś specjalnie chciał je wyeksponować

  1. Dorn 2020-10-31 12:07:49

    faktycznie, zrobiłem głupotę, muszę bardziej na to zwracać uwagę. Dzięki

  1. Dorn 2021-03-22 22:43:32

    Czołem, jeszcze żyję

    Trochę mi zeszło na tych kołach, ale W KOŃCU są gotowe.

    Oczywiście nie obyło się bez mniejszych błędów, w tym konkretnym przypadku koła nośne przez niezrozumienie schematu zrobiłem za cienkie 

    Teraz zostały tylko te przeklęte gąsienice, które jeszcze postanowiłem zrobić z pojedynczych ogniw.

    Podsumowując: model jest prawie gotowy, brakuje jedynie gąsek 

  1. GTiStyle 2021-03-23 10:16:16

    Jedynie brakuje gąsek ;D albo aż. Pamiętam moje zmaganie z takimi rzeczami. Chyba z całości najdłużej budowało się właśnie gąski. :) Podpatruje sobie dalej. :) 

  1. tulipan740i 2021-03-23 19:10:25

    Gąski z ogniw to zawsze mniejsze, lub większe wyzwanie. Monotonia budowy potrafi prowadzić do zaniku weny delikatnie rzecz ujmując. Jednak jak trudno by nie było i tak lepsze są niż z pasków. Rezerwuj dużo samozaparcia w budowie

  1. Dorn 2021-06-14 20:59:00

    Czołem, po dłuższym siłowaniu się z gąsienicami w końcu dokończyłem tego szkopa.

    Dzisiaj wstawiam parę pierwszych zdjęć i postaram się w tym tygodniu stawić właściwą galerię.

    Generalnie chwilę mi z nim zeszło, ale jak mówi stare modelarskie przysłowie "śpiesz się po woli"

    Oryginalna wycinanka miała parę nieścisłości i wymagała drobnych korekt (lub jak w przypadku chyba granatów, dorabiania całych wieczek), ale poza tym model bardzo fajny.

    W paru miejscach popełniłem kilka drobnych błędów, ale wydaje się być ich już mniej niż więcej.

    Oczywiście wykonanie w standardzie.

    No i to w sumie na razie tyle, z góry dziękuję za wszelkie opinie i podpowiedzi (w szczególności dotyczące zdjęć).

  1. GTiStyle 2021-06-18 23:09:44

    Cześć,

    Oczywiście szacun za wycinane gąski. Popełniłem takie raz :). Czy zęby koła napędowego nie powinny wejść w gąskę? 

Rezultaty 20 - 29 z 29 pozycji
Udostępnij temat: