KONKURS - Holenderski szkuner Eendracht JSC 1:100

  1. AndDi 2023-07-19 14:33:46

    ... Fajnie to narazie wyglada.

    SlawekH

    Bardzo fajnie

  1. aragorn001 2023-07-19 16:30:50

    a wiec to tak powstaja te piekne dioramy  ja ni mam jutuba, ale chetnie popatrze jak Ty to robisz. Fajnie to narazie wyglada.

    SlawekH

    Zobaczymy czy ta będzię piękna, to się jeszcze okaże ...

  1. aragorn001 2023-07-23 16:41:49

    Pobawiłem się z wodą, malowanie tak jak w filmie, kolorYF-17 sea blue, potem X-23 clear blue, na to wata i medium gel lub heavy medium gel.

     

    Ty efekty prac, to nie jest jeszcze efekt końcowy, pracuję nad nim jeszcze.

     

    Zaglowiec jeszcz enie wklejony, brakuje wody w szczelinie między podstawką a kadłubem i oczywiście rozbryzgów wody.

  1. AndDi 2023-07-23 17:24:41

    ,

    czyli słów mi zabrakło. MEGA.

  1. marszalek24 2023-07-25 17:51:39

    Woda jak prawdziwa. Super!!!

  1. aragorn001 2023-07-28 09:47:47

    Jak to u mnie bywa musiała być wersja wody 2.0, nie byłem zadowolony z samego koloru, wyszedł za ciemny, brakowało mi tego czegoś .... oczywiście wiele godzin potem żałowałem swojej decyzji .... ale teraz jest miejscami jaśniejsza i dodałem te wszystkie fale, rozbryzgi itp ...

     

  1. AndDi 2023-07-28 10:07:57

    Jestem w szoku, pierwszy raz taką wodę robisz i od razu tak rewelacyjnie

  1. Zbyszek001 2023-07-28 12:07:09

    Woda odlotowa.

    Mam prośbę gdybyś zechciał przybliżyć technicznie dposób wykonania byłbym zaciekawiny i wdzięczny.

  1. aragorn001 2023-07-28 13:06:14

    Woda odlotowa.

    Mam prośbę gdybyś zechciał przybliżyć technicznie dposób wykonania byłbym zaciekawiny i wdzięczny.

    Zbyszek001

    Witaj Zbyszku, już podaje informacje jak to robiłem, wzorowałem się na dwóch filmach z youtube:

    https://www.youtube.com/watch?v=nY3Mp2Wq-HA&ab_channel=SlimModels  tu są komentarze po polsku, a tu drugi tylko z komentarzem po angielsku, ten był moją inspiracją:

    https://www.youtube.com/watch?v=aoAaodEqO0g&t=2s&ab_channel=Scale-a-ton

    tak to było, podkładka, wycięty kształt pod żaglowiec, dodałem fale z foli aluminiowej zgniecionej, na to idzie cała warstwa foli aluminiowej klejona na wikol w moim przypadku, 'ugniatana' gąbką by nie wypłaszczyć fal, na to warstwa wikolu by wyoblić ostre krawędzie, na to malowanie podkładem szarym, potem tamiya 'sea blue' i na koniec tamiya 'clear blue', to były moje pierwsze próby z aerografem, więc nie wyszło najlepiej, fale powinny być jaśniejsze.

    Pomiędzy tym warstwami malowanie tamiya 'clear' 

    Na koniec dodatki na falach z waty bawełnianej i gelu medium  wszystko tak jak w tych filmikach.

     

  1. aragorn001 2023-07-28 13:27:48

    Z góry ostrzegam was, że to nie będzie jedyna dioramka z falami i wodą, planuje przy innych robić to same i poprawić warsztat malowania aerografem.

  1. SlawekH 2023-07-28 14:32:21

    Naprawde MEGA Ci to wyszlo.  A jakbys mogl przy nastepnej dioramie tak bardziej krok po kroku na zdjeciach pokazac dla tych co nie maja YT

  1. marszalek24 2023-07-28 14:49:42

    Też już mam pierwszą wodę za sobą więc swoje trzy grosze wtrynię. Te same filmy oglądałem ale poszedłem na skróty. Pominąłem podkład i bezpośrednio na wikol położyłem farbę. Z lekką niedbałością by tam gdzie chciałem, przebijało srebro folii. Dało mnie to efekt głębi. Farba zwykła akrylowa z Mrówki, granatowa zmieszana z zieloną. Na to gęsty lakier błyszczący bezbarwny. Wszystkie warstwy kładłem grubym pędzlem, im więcej mazania tym lepszy efekt. Pianki na falach robiłem białą farbą, suchym pędzlem. Wykończenie to już kwestia jaki stan wody chce się osiągnąć i gustu. Z pewnością prościej i szybciej to wychodzi niż cyzelowanie każdej pianki aerografem. Gdyby pominąć czas schnięcia warstw, to można to zrobić w trochę więcej niż pół godziny. Grubo i gęsto, na rympał bo z oceanem, to żartów nie ma!

  1. aragorn001 2023-07-28 15:40:51

    Naprawde MEGA Ci to wyszlo.  A jakbys mogl przy nastepnej dioramie tak bardziej krok po kroku na zdjeciach pokazac dla tych co nie maja YT

    SlawekH


    Sławku, przy następnej (pewnie już niedługo) masz jak w banku, zdjęcie po zdjęciu!

  1. aragorn001 2023-07-28 15:42:42

    Też już mam pierwszą wodę za sobą więc swoje trzy grosze wtrynię. Te same filmy oglądałem ale poszedłem na skróty. Pominąłem podkład i bezpośrednio na wikol położyłem farbę. Z lekką niedbałością by tam gdzie chciałem, przebijało srebro folii. Dało mnie to efekt głębi. Farba zwykła akrylowa z Mrówki, granatowa zmieszana z zieloną. Na to gęsty lakier błyszczący bezbarwny. Wszystkie warstwy kładłem grubym pędzlem, im więcej mazania tym lepszy efekt. Pianki na falach robiłem białą farbą, suchym pędzlem. Wykończenie to już kwestia jaki stan wody chce się osiągnąć i gustu. Z pewnością prościej i szybciej to wychodzi niż cyzelowanie każdej pianki aerografem. Gdyby pominąć czas schnięcia warstw, to można to zrobić w trochę więcej niż pół godziny. Grubo i gęsto, na rympał bo z oceanem, to żartów nie ma!

    marszalek24

    Marszałku, widziałem twoją wodę przy Alercie, też mi się podoba, dobór farb to jak kto może i woli, też patrzyłem na swoje różne zasoby z poprzednich lat i modeli. Zrobienie takiej wody nie jest bardzo trudne, trochę czasu i inwencji twórczej. 

  1. aragorn001 2023-07-28 15:52:25

    Już postanowiłem, że Jacht Spray też powstanie na morzu i to bardzo wzburzonym! 

  1. marszalek24 2023-07-29 10:36:14

    Już postanowiłem, że Jacht Spray też powstanie na morzu i to bardzo wzburzonym! 

    aragorn001


    No, to się robi coraz ciekawiej! Na sztormie trzeba będzie refować żagle, ciekawym, jak sobie z tym poradzisz.

  1. Wojok 2023-07-29 14:54:34

    Z góry ostrzegam was, że to nie będzie jedyna dioramka z falami i wodą, planuje przy innych robić to same i poprawić warsztat malowania aerografem.

    aragorn001


    Hmm, ale nie możesz takich rzeczy robić !!!

  1. aragorn001 2023-08-04 19:03:06

    Tu parę zdjęć wody w ostatecznej formie, mam nadzieję, że się wam podoba. Pora wrócić do klejenia modelu.

  1. AndDi 2023-08-04 20:04:01

    Czy się podoba? Czy się podoba? Głupie pytanie Baaardzo się podoba

    Świetnie to zrobiłeś, wygląda realistycznie.

  1. jagdtiger2 2023-08-04 23:05:41

    Za samą wodę dałbym MT

Rezultaty 20 - 40 z 116 pozycji
Udostępnij temat: