Chełmżyńska – wieża ciśnień

  1. Kikol77 2024-05-03 23:00:45

    Panie Piotrze co tu się wyrabia, chwile mnie nie było naforum a tu takie cuda.

    Wnęki okien super ale te wszystkie gzymsiki łuki z cegieł to jakiś kosmos - TAK trzymaj a jak skończysz to objedź wszystkie konkursy w PL i zgarnij wszystko co do zgarnięcia :)

      

  1. PAN-KARTON 2024-05-03 23:19:04

    Panie Piotrze co tu się wyrabia,  

    Kikol77


    Mam nadzieję że masz dar wróżenia .

    Od pierwszego modelu po nawróceniu, od pierwszego modelu na tym forum ( to ten sam ) mówię że najpierw muszę się nauczyć czegoś a potem skleję coś tak na jakimś poziomie.

    C.W.C. wychodzi ładnie zgadzam się ( ale skromność ) ale wiem że to jeszcze nie to. Nie wiem jak to zabrzmiało wybaczcie, ale kiedyś w końcu coś skleję ! Wiem jakie błędy popełniam, mam już zdanie co do pewnych technik, poznaje karton, chemię, narzędzia i wiem ile potrzeba czasu żeby skupić się na poprawności !

    Ale wiem również że, żeby nie Wasza bytność razem ze mną na moich relacjach pewnie nic by z tego nie było.

    Dziękuję !

    I wiedzcie ! PAMIĘTAM co komu zawdzięczam i nie zapomnę tego do końca.

    >>> c.w.c. >>>

    zostały jeszcze trzy gzymsy

  1. AndDi 2024-05-04 07:09:12

    Tu coś jeszcze będzie?

  1. PAN-KARTON 2024-05-04 12:51:05

    Tu coś jeszcze będzie?

    AndDi


    Latka jakaś ? Takich miejsc jest więcej, ale do podmurowania. 

    A może gniazdo jaskółki zrobić w A ? Co do punktu B to nie wiem jeszcze ?

    Brak instrukcji i gotowych części - klejenie z niczego, muszą się pojawiać od czasu do czasu małe błędy na nich podobno najlepsza nauka

  1. PAN-KARTON 2024-05-04 14:49:04

    Kolejny patent na równe wykonanie wąskich i cieniutkich paseczków.

  1. AndDi 2024-05-04 16:02:11

    Tę linię B, to musisz zakleić razem z tym wypustem trójkątnym, jednolitym kawałkiem z nadrukiem cegieł. Jak tego nie zrobisz, to nie będzie zgodnie ze sztuką budowlaną, to dla Ciebie byłby dyshonor.

  1. PAN-KARTON 2024-05-04 17:49:13

    Tę linię B, to musisz zakleić razem z tym wypustem trójkątnym, jednolitym kawałkiem z nadrukiem cegieł. Jak tego nie zrobisz, to nie będzie zgodnie ze sztuką budowlaną, to dla Ciebie byłby dyshonor.

    AndDi

    Tak też planuje zrobić, muszę się dobrze czuć Testuje kilka patentów jak to zrobić, takich miejsc są 4 no może 5 i na tym samym odcinku/module. Wynikło to za złej kolejności sklejania.

    Na razie walczę z koronkami ostatniego gzymsu

  1. Karol1985 2024-05-04 19:07:48

    Nie wiem o jakiej wlace piszesz....

    Przecież Ci się tam wszystko samo skleja.... Te koronki wygladają bardzo dobrze. 

    To ja brnę przez 225 oprofilowań sterów..... nie wiem w jakim celu, ale brnę co by to jakoś wyglądało....

    Trzeba ciąć i retuszować..... nic innego nam nie zostaje...

  1. PAN-KARTON 2024-05-04 19:21:39

    Przecież Ci się tam wszystko samo skleja....

    Karol1985

    Nie było mnie 2 godziny i nic się samo nie skleiło ?

  1. PAN-KARTON 2024-05-05 17:38:02

    Główny trzon Chełmżyńskiej Wieży Ciśnień można uznać za zakończony !

    Zostały trójkąty na podporach wykurzu z lekkim połataniem baboli i ostatnia korona okapnika, ale z tym wstrzymam się do zalania ostatniego stropu.

    Dziś powinno się udać uzupełnić ostatnie kilka elementów. A i narożniki !!! te przykleję na samym końcu ponieważ za narożniki łapię c.w.c. i pewnie by się po prostu już przetarły.

    Do statystyk : to co widzicie na zdjęciach to około 1000szt. elementów sklejonych w całość ( samych części z kolorem, chyba więcej - nie do policzenia, nie liczę t.z. wręg i wzmocnień )  Średnia wielkość elementu to 30x2,5x1mm. Wszystkie części póki co mieściły się na kartonie o powierzchni 1,2m2 ( 20 arkuszy A4 ) Części nie staram się upychać tak ciasno jak w opracowaniach i nie liczę druków zapasowych. C.W.C. waży już prawie 0,5kg.

    Według jakiś tam moich obliczeń jestem w połowie budowy zasadniczego modelu. Skoro do dziś zeszło się około 3 tygodni, powinienem zdążyć... będzie ciężko Wsparcie mile widziane

  1. Limaks 2024-05-05 22:53:49

    Powiem jedno: ŁAŁ! 

    Ale żeś to ulepił

    Model, który oferował niewiele trafił w dobre ręce. I wiele zyskał. 

    A to, że zdążysz to jest pewne. Twoja determinacja i samozaparcie już o tym wiedzą. 

    Kurde jak Ty to... oglądam te zdjęcia już kilka razy .. 

    Pierniczony.. 

  1. PAN-KARTON 2024-05-06 02:43:26

    Pierniczony.. 
    Limaks


    Człowiek na chwilę zamknie oko a tu takie wsparcie dobrze że bez przedrostka po...

    Dzięki Kamil, zobaczysz na żywo !

  1. AndDi 2024-05-06 08:34:37

    Wygląda jakbyś miał tu troszkę więcej roboty niż przy Domku Rybaka

    Ładnie

  1. PAN-KARTON 2024-05-06 08:40:22

    Wygląda jakbyś miał tu troszkę więcej roboty niż przy Domku Rybaka

    Ładnie

    AndDi

    A jak kolega będzie dokładał roboty to nie dziwne Taki był plan, ale nie przypuszczałem że się z tym tyle zejdzie. Boki podpór i drobne reperacje wykonane

    Wykonanie tych elementów nie było łatwe... (?)

    A bym zapomniał. Strop a raczej wieniec zalany, można wiechę stawiać

  1. PAN-KARTON 2024-05-06 08:56:10

    To od razu podpytam, drewniane zabudowy szczytów robić z drewna czy przetłaczać grafikę ?

  1. AndDi 2024-05-06 08:59:49

    No ja też będę chciał zobaczyć na żywca . Może na BabaRybie 2024?

  1. AndDi 2024-05-06 09:00:37

    Lepiej z kartonu, ale żeby wyglądały jak z drewna!

  1. PAN-KARTON 2024-05-06 09:02:03

    No będę chciał zobaczyć na żywca . Może na BabaRybie 2024?

    AndDi

    To za 26 dni o skończeniu nie ma mowy, ale mogę przywieść to co będzie. (?)

    Lepiej z kartonu, ale żeby wyglądały jak z drewna!

    AndDi

    Tak też myślałem, bardziej będzie pasowało do muru pruskiego, drewniane by się kłóciło.

    No to co, zaczynamy dwa ostatnie piętra, więźba i dach dół na końcu, i tak już obracanie tym klockiem jest ryzykowne...

  1. PAN-KARTON 2024-05-06 09:45:36

    Zrobię oddzielny model a potem połączę oba. Piętro z dachem robię od ziemi osobno. Cała grafika w opracowaniu to zwykła brązowa apla, nie nadaje się do mojej koncepcji i oczekiwań.

    Muszę wszystko narysować od podstaw, przeskalować i nadać temu jakiś sens

  1. PAN-KARTON 2024-05-06 10:27:11

    Subtelne różnice

Rezultaty 200 - 220 z 305 pozycji
Udostępnij temat: