Tachikawa Ki - 36 Ida < z > WAK, skala: 1/33

  1. AndDi 2023-11-24 10:19:51

    Bardzo ładnie wygląda i całkiem dobre fotki.

    Na zdjęciach jak najmniej bomb, a jak najwięcej samolotu.

  1. mirkuch 2023-11-24 17:53:05

    Super wygląda!!:) Już czekam na galerię końcową :)

  1. PAN-KARTON 2023-11-24 19:47:57

    Dziękuję wszystkim za pozytywne oceny. Podpowiedzi zastosowałem wcześniej. Nitkę elastyczną posiadam jest tylko problem że odchodzi w bok. Jak by była sztywna to znów na owiewce by się kładło. Będzie widać w galerii a tak na szybko:

  1. Sebastian01 2023-11-24 20:42:36

    Bardzo ładny samolot. Gratuluję wykonania.

  1. Kikol77 2023-11-28 10:30:07

    Piotrze napisałemkomentarz w galerii ale tu napiszę dwie rzeczy tak na przyszłość może to jest gdzieś w relacji jeżeli tak to zignoruj ten wpis a jak nie ma to zrób test i do kajeciku :)

    Pierwszy temat z komentarza więc będzie powtórka kołpak jest fajnie wyprofiliwany ale widać mocno linie cięcia albo retusz jest za ciemny albo sa to linie cięcia z wycinanki tak czy siak ja w ME109 w zbiorniku postapiłem tak jak pisałem w komentarzu dobrałem retusz potem go lekko rozcieńczyłem i nałorzyłem cieniutka warstwe której prawie nie widać na cześci a ciemne linie cięcia dzięki temu zbladły i wszystko wyglada lepiej, mozesz potestować tym bardziej że kołpak masz jako osobna cześć i w innym odcieniu od reszty :) Załaczam fotkę jak się przyjrzysz to kopółka została tak zrobiona aż do pasków widać delikatnie inny odcień ale nie na tyle zeby to raziło po oczach a ciemne linie juz tak nie kontrastują :)

    Drugi temat to zalewanie CA ja stosuje od czasu do casu i zauwarzyłem że trzeba to robić "na raz" zalewasz i sie wchłania w karton poza żywszą barwą nie powinno być nic widać, jak poprawisz drugi raz to już zrobia się fale dunaju na powieżchni spróbuj sobie na jakiejś części albo poprostu na tekturce oczywiście CA żadki.

    pozdrawiam

    Krystian  

  1. PAN-KARTON 2023-11-28 10:44:27

    Czyli droga drogo, zgodnie z założeniami końca twojego nie widać. Prosta to ty nie jesteś a za każdym zakrętem odkrywasz nowe horyzonty. Chyba taki los pasjonat abyś oprócz zakrętów wiodła pod górę Idę dalej !!!

    i do kajecika...

  1. PAN-KARTON 2023-11-28 15:26:27

    Tych co mieli okazję zdążyć zobaczyć model w galerii i dodać komentarz uspokoję bo galeria szykuje się nowa. Zrobił się w tamtej niezły bałagan i braki. Do końca nie byłem zadowolony z finalnych zdjęć modelu więc robię jeszcze raz. Komentarze które dopisaliście skopiowałem i wysłałem na @ priv aby nie było ze czyjeś zdanie sobie wywalam. To dzięki tym uwagom taka decyzja !

    Dziękuję.

  1. tulipan740i 2023-11-28 15:35:29

    Samolot w galerii widziałem, wtedy nie komentowałem. 

     Jak chciałem skomentować to samolot z galerii się zmył.

    Piotrek, ale Ty jesteś szybki pilot. 

     W takim razie czekam na nową. 

  1. PAN-KARTON 2023-11-28 15:42:27

    Samolot w galerii widziałem, wtedy nie komentowałem. 

     Jak chciałem skomentować to samolot z galerii się zmył.

    Piotrek, ale Ty jesteś szybki pilot. 

     W takim razie czekam na nową. 

    tulipan740i

    Jak sam piszesz nie "się zmył" tylko odleciał wraz z pilotem dziś wyląduje ponownie moje widmo

  1. tulipan740i 2023-11-28 15:56:24

    Jak sam piszesz nie "się zmył" tylko odleciał wraz z pilotem dziś wyląduje ponownie moje widmo

     

    PAN-KARTON


    Wybacz. Jakoś tak napisałem w myśl powiedzenia "był i się zmył". 

    Wiadomo, że sam to on się nie zmył. 

  1. PAN-KARTON 2023-11-29 06:21:17

    Kolejny model ukończony, więc należy go przesadzić do ukończonych. Bardzo dziękuję wszystkim którzy brali udział czynny przy budowie tego modelu. Wasze wskazówki, porady, podpowiedzi, sugestie, krytyka, pochwały i wiele innych dają mi motywację do coraz lepszej pracy i podnoszenia umiejętności.

    Bez komentarzy i kontaktu z Wami, jako taki poziom bym osiągną za parę lat...

    Informacja dla innych :

    Warto być z Nami !!!

    Za udział wzięli:

    a.pokryszyn

    AndDi

    Kikol77

    Piotr D.

    Wojok

    Limaks

    PiotrP

    Jacek-KP

    Szwagier

    mirkuch

    Sebastian01

    SławekH

    Manio89

    tulipan740i

    pawelelka77

    Jeszcze raz dziękuję i zapraszam na kolejne moje relacje. PAN KARTON.

  1. AndDi 2023-11-29 08:53:49

    Piotrze, wstawiam Ci zdjęcie samolotu po zmianie "oświetlenia" żebyś zobaczył jaka jest różnica. Sam wybierz co Ci się bardziej podoba.

  1. PAN-KARTON 2023-11-29 12:33:56

    AndDi SUPER, w kontakcie

  1. Limaks 2023-11-29 14:40:02

    Kurcze.. jakie napisy końcowe... 

    Ja też dziękuję że mogłem potowarzyszyć. 

    A teraz hop do relacji z kołami i paliwkiem..już nie wspomnę ze ktoś mi obiecał cysternę czystej

  1. PAN-KARTON 2023-11-29 14:56:04

     

    A teraz hop do relacji z kołami i paliwkiem..już nie wspomnę ze ktoś mi obiecał cysternę czystej

    Limaks


    Obiecalem to obiecalem, ale cala cysterne tego modelu z ćwiara wejdzie 

  1. Kikol77 2023-11-30 12:09:49

    To niech Kamil zrobi drugą cysterne bo do ćwiartki to nie ma co siadać 

  1. Limaks 2023-11-30 14:14:38

    To niech Kamil zrobi drugą cysterne bo do ćwiartki to nie ma co siadać 

    Kikol77


    Oooo.. to to to... ale ja zrobię KC-135.. Latającą cysterne A tam się dduuuzo dobroci zmiesci

  1. PAN-KARTON 2023-11-30 15:19:42

     


    Oooo.. to to to... ale ja zrobię KC-135.. Latającą cysterne A tam się dduuuzo dobroci zmiesci

    Limaks


    Zaczynam zalowac ze moja Tatra nie lata bo bym sie podpiął na tankowanie...

  1. PAN-KARTON 2023-12-04 05:30:00

    Zmieniłem parametry zdjęć w galerii pod dyktando i za propozycją AndDi'ego.

    Dzięki za wpisy i oceny

Rezultaty 180 - 199 z 199 pozycji
Udostępnij temat: