1. Wojok 2024-03-04 11:47:49

    Wojok a kiedy Ty tego Canona pakupił ? Tyle jest na forum żeby takiego dziadostwa nie nabywać drogą kupna jak i wiele podobnych. Ja właśnie Canona oddałem chłopakom co by sobie do szkoły coś tam drukowali i do takich celów starcza im taki Canonik.

     

    PAN-KARTON


    No, nie pamiętam kiedy to to kupiłem, ale trochę będzie, bo już się gwarancja temu "gównu" skończyła.

    No i jakoś negatywne opinie o tych gratach mnie ominęły

  1. KARTOM 2024-03-10 12:46:30

     

    Zaraz zaraz żeby nie było na mnie KARTOM zapytał mnie jak to zrobiłem że udało mi się Tatrę wydrukować dość fajnie. Odpowiedziałem mu i może jedynie zasugerowałem wymianę medium drukującego.

    Jak już się wydało o czym tam na priv sobie gadamy, to muszę zaznaczyć że ja swoja wiedzę odziedziczyłem od Szamana i paru innych kolegów u których w tej sprawie się doradzałem.

     

    PAN-KARTON
    Czyli jest Was więcej



  1. mirkuch 2024-03-10 12:49:05

    Zrobione i zamontowane koła + przyklejone śmigło. Wydaje mi się, że udało mi się trochę lepiej zrobić koła i je zamontować niż w pierwszym modelu. Nie ukrywam, jeszcze takie cienkie elementy sprawiają mi problem przy formowaniu Z ciekawostek, ta stopka/podpórka z tyłu kadłuba, która jest za miast koła była zaprojektowana jako dwa razy ta sama strona - więc pomalowałem ją całą w takim samym kolorze. 

    Wychodzi na to, że PWS.50 jest skończone Na pewno jest lepiej niż przy Caudronie, ale wiem, że nie jest idealnie. Taka myśl na szybko - więcej rzeczy robiłem już świadomie a nie na przypał i nawet jak nie wyszły to mam nadzieję, że kwestia czasu i doświadzczenia. Postaram się wrzucić dzisiaj/jutro galerię.

    Na koniec bardzo Wam wszystkim dziękuję za bycie w tej relacji i cenną pomoc. Staram się czerpać z tego ogromu wiedzy i doświadczenia, którymi się wszyscy dzielicie 

  1. PAN-KARTON 2024-03-10 12:50:51

    Splendor i cała ta otoczka za nami

    Więc zdradź co na mate trafia tym razem ?

  1. Kikol77 2024-03-10 12:55:14

    Tak jak piszesz najwazniejsza jest swiadomość tego co się robi z czasem będziesz przy przegladaniu surowej wycinanki identyfikował gdzie będą problemy a czasem nawet modyfikował zeby ich uniknąć :)

    Model o niebo lepiej wykonany od poprzedniego, powinieneś byc zadowolony :D

    czekam na galerie i kolejną relacje  :)

  1. mirkuch 2024-03-10 12:57:13

    Piotrek, mam dylemat :D Pierwsze plany to były Dewoitine D.520C1 i Messerschmitt Bf-109E-3 oba z WAK. Teraz mam dylemat czy samolot czy sprawdzić się w czterech kołach - mam Nysę ambulans albo śmigłowiec radziecki z Orlika :) Szykuję się nie przespana noc

     

    Krystian dzięki, właśnie jest mały zaciesz, że udało się poprawić i jest lepiej niż ostatnio, bo jak już gdzieś się śmiałem kupka modeli czeka i żal by było wyrzucać

  1. PAN-KARTON 2024-03-10 13:08:41

     Szykuję się nie przespana noc

     mirkuch


    To też jest piękne w naszej pasji, dylematy i rozterki. Czekamy na ogłoszenie decyzji... Mógłbym pewnie coś napisać... inni mają więcej do powiedzenia, Ci doświadczeni w bojach

  1. KARTOM 2024-03-10 13:09:00

    Dawaj galerię. Czekam na kolejną relację.

  1. Wojok 2024-03-11 02:39:42

    Piotrek, mam dylemat :D Pierwsze plany to były Dewoitine D.520C1 i Messerschmitt Bf-109E-3 oba z WAK. Teraz mam dylemat czy samolot czy sprawdzić się w czterech kołach - mam Nysę ambulans albo śmigłowiec radziecki z Orlika :) Szykuję się nie przespana noc

     

    mirkuch


    Hmm, Nysę bym odradzał - za dużo obłych kształtów. Ze śmigłowcem, podejrzewam, nie będzie lepiej

     

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 02:55:59

    Hmm, Nysę bym odradzał - za dużo obłych kształtów. Ze śmigłowcem, podejrzewam, nie będzie lepiej

     Wojok


    Tak też bym podpowiadał, czyli sprawa się upraszcza

  1. mirkuch 2024-03-11 08:16:04

    Hmm, Nysę bym odradzał - za dużo obłych kształtów. Ze śmigłowcem, podejrzewam, nie będzie lepiej

     Wojok


    Tak też bym podpowiadał, czyli sprawa się upraszcza

    PAN-KARTON

    Myślałem nad tym wieczorem, bo chciałem nakleić wręgi - i miałem podobny tok myślenia. Nie ma co szaleć spokojnie jeszcze warto poćwiczyć, bo szkoda by mi było zepsuć jakieś bardziej złożone modele Dlatego, zostało jak planowałem i teraz kolej na to co skleja Tomek KARTOM - Dewoitine, mam nadzieję, że uda mi się go równie dobrze skleić

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 08:32:52

    To się będzie działo

  1. Kikol77 2024-03-11 09:01:38

    Myslę ze dokonałeś dobrego wyboru :)

    Jak bys chciał wystartować z czymś prostym na kołach to polecam WZ-34 z kartonowej kolekcji całkiem niedawno takiego poczyniłem jako pierwszy kołowy :)

    Mozna go zrobic w prostej wersji bez wnętrza albo fajnie rozbudowanego :)

  1. mirkuch 2024-03-11 09:19:02

    Myslę ze dokonałeś dobrego wyboru :)

    Jak bys chciał wystartować z czymś prostym na kołach to polecam WZ-34 z kartonowej kolekcji całkiem niedawno takiego poczyniłem jako pierwszy kołowy :)

    Mozna go zrobic w prostej wersji bez wnętrza albo fajnie rozbudowanego :)

    Kikol77


    Właśnie myślałem czy by go nie zamówić ;) Byłby chyba fajny model na kołach na start ;) Dużo osób też poleca Kartonową Kolekcję jako dobre wydawnictwo. Mam od nich jeden model i opracowanie wg. mnie jest super. 

  1. Wojok 2024-03-11 11:26:55

    Ten WZ-34, to chyba byłby dobry wybór

  1. KARTOM 2024-03-11 13:26:27

    Myślałem nad tym wieczorem, bo chciałem nakleić wręgi - i miałem podobny tok myślenia. Nie ma co szaleć spokojnie jeszcze warto poćwiczyć, bo szkoda by mi było zepsuć jakieś bardziej złożone modele Dlatego, zostało jak planowałem i teraz kolej na to co skleja Tomek KARTOM - Dewoitine, mam nadzieję, że uda mi się go równie dobrze skleić

    mirkuch
    Dawaj Dewoitine'a. Pomogę jeśli będziesz potrzebował pomocy oczywiście.



  1. mirkuch 2024-03-11 14:42:59

     

    mirkuch
    Dawaj Dewoitine'a. Pomogę jeśli będziesz potrzebował pomocy oczywiście.



    KARTOM


    Super! Tak też myślałem, że jak będą jakieś kłopoty to będę podpytywał jak sobie z nimi radziłeś Zacząłem wycinać w wolnym czasie wręgi trochę więc do sklejania jeszcze trochę czasu

Rezultaty 60 - 77 z 77 pozycji
Udostępnij temat: