Chełmżyńska – wieża ciśnień

  1. PAN-KARTON 2024-04-13 20:14:37

    Gdybym wiedział, że będę musiał tak zaceglić 8 arkuszy to model wylądował by na samym dnie szuflady, i to tej najniższej   ;)

    Jakaś hurtowa nagniataczka fug by się przydała.

    Wasia


    Marcinie, zobacz jaką maszynerię skompletowałem. Przeciągnięcia poziome ( po fugach ) pójdzie w miarę szybko. Ale dziubanie poszczególnych podziałów cegiełek to będzie długi proces. Wymyśliłem sobie ułatwienie. Podwójny druk ! Na arkuszu z grafiką muru ceglanego będę drukował jako druga warstwa poszczególne obrysy części. Ułatwienie ? trzeba przerysować model. ale skoro, prawdopodobnie wybiorę skalę 1:87 - na razie planuje wszystko i notuje co będzie mi potrzebne (?) Próby, testy, rozwiązanie wykończenia. Po przygodach Pawła w PBJ-1H z lakierami delikatnie dotykam tematu. Arkuszy pierwszy raz nie będę Kaponował.

  1. tulipan740i 2024-04-13 21:29:48

    Do Torunia 20 07 chce pojechac z wieża, jak zdaze ? Za 2 tygodnie dopiero zaczne... 3 m-ce ??? Moze  Grzegorz to co widzimy się?

     

    PAN-KARTON

    Piotrek, nie obiecuję bo nie wiem jak mi się czasowo zgra. Dam Ci jeszcze znać. W każdym razie konkurs jest mega. Warto Chłemże odwiedzić a już z takimi perełkami jak Twoje to wręcz obowiązek. 

  1. KARTOM 2024-04-14 08:44:55

    Widzę, że już nie ma odwrotu. Chłop poszedł w budowlankę

  1. PAN-KARTON 2024-04-14 09:01:26

    Widzę, że już nie ma odwrotu. Chłop poszedł w budowlankę

    KARTOM


    Tak wyglądały początki Homo-Sapiens. Zaczynali od budowlanki, a wkrótce potem rakietę zbudowali. Zobaczymy na którym etapie rozwoju skończę ? A raczej jakiego tematu jeszcze się złapie.

    Wiecie ! Jedno zdanie kolegi Antti'ego bardzo mnie poruszyło. Poruszyło tam w środku, nie żebym zmienił zdanie o modelach i modelarstwie. Każdy, a przede wszystkim kartonowy model jest piękny, samolot, czołg, okręt...

    Antti :

    - Mam zamiar porzucić świat latających morderców [...]  

    No właśnie pokazać można przynajmniej przez chwilę że, świat wygląda też miejscami normalnie, pokojowo, przyjaźnie...

  1. marszalek24 2024-04-15 16:46:59

     Pierwsze przymiarki poczyniłem. Zrobiłem próby faktury tynku elewacyjnego. Użyłem trzech papierów: do talerzy, do nosa i do d..y
                                                                                                                                                                  PAN-KARTON
                 Sorry, ale chyba żaden skali nie trzyma i nie tak to wygląda bo jak chcesz żeby były pęknięcia, to powinny być raczej wklęsłe. Wydaje mnie się, że prościej będzie kupić kawałek tapety o strukturze tynku. Używałem do budowy budynków kolejowych. Struktury są różne więc można dobrać do skali a w razie potrzeby przemalować bez problemu.



  1. PAN-KARTON 2024-04-15 16:48:58

    Powolutku małymi kroczkami, bo na duże nie ma póki co czau zaczynam sobie obrabiać W.C.

    Po skanowałem, i co się okazuje: drukarnia się nie postarała. Grafika na arkuszach jest wahnięta, na szerokości kartki A4=210 w pionie, błąd wynosi niecałe 2,5mm. Skaner sprawdzany na papierze milimetrowym.

    Ale skoro i tak mam to przerysować to sobie poprawię po swojemu

  1. PAN-KARTON 2024-04-15 17:07:17

    Wydaje mnie się, że prościej będzie kupić kawałek tapety o strukturze tynku. Używałem do budowy budynków kolejowych. Struktury są różne więc można dobrać do skali a w razie potrzeby przemalować bez problemu.
    marszalek24

    Dobry pomysł, poszukam czegoś jutro w markecie. Co prawda po renowacji wieży pęknięć raczej nie ma ale, nakleić strukturę jest łatwiej niż namaczając dość sporą powierzchnię wikolem narażać się na pofalowanie ścian. No i papieru z rolki się oszczędzi

  1. Limaks 2024-04-15 17:49:37

    Ładnie tu Panie(Kartonie) poczynasz z tą wierzą. Widząc jakie masz do tego podejście widzę, że szykuje się kolejny mały modelarski cud. Z prostej wycinanki powstanie arcydzieło. 

    Zjadłeś zęby na budowlance więc o efekt jestem spokojny

  1. PAN-KARTON 2024-04-15 19:24:24

    Ładnie tu Panie(Kartonie) poczynasz z tą wierzą. Widząc jakie masz do tego podejście widzę, że szykuje się kolejny mały modelarski cud. Z prostej wycinanki powstanie arcydzieło. 

    Zjadłeś zęby na budowlance więc o efekt jestem spokojny

    Limaks

    Kamilu miejmy nadzieję Nie mam czasu zacząć bo ciągle mi coś MIGa przed oczami

  1. PAN-KARTON 2024-04-16 17:01:09

    Więcej kombinowania niż roboty.

    Opracowałem na potrzeby W.C. jak zrobić kostkę brukową, granitową w skali 1:87. Kostka ma około 9-10cm x 9-10cm w realu więc u mnie około 1,2mmx1,2mm. Może ktoś powie że za równo położona. Ale bruk granitowy ciosany też się tak kładzie, pod sznurek. Oglądałem z 5 filmików YT i przejrzałem ofertę n.p. firmy Noch i innych. Ale nie znalazłem czegoś co by trzymało skalę. Inna sprawa że żadna oferta handlowa nie podobała mi się jeśli chodzi o wzór kostki.

    Moim zdaniem udało mi się zrobić to na poziomie. ( nie podpatrzone na żadnym YT itp. - pomysł autorski ) Opisze cały proces jak zrobię go na większej powierzchni i jak wyjdzie równie fajowo

  1. Wojok 2024-04-16 20:03:27

     Nie mam czasu zacząć bo ciągle mi coś MIGa przed oczami

     

    PAN-KARTON

    No nie mów, że za jakiegoś latającego mordercę się zabrałeś ?

  1. Limaks 2024-04-16 21:04:09

     Nie mam czasu zacząć bo ciągle mi coś MIGa przed oczami

     

    PAN-KARTON

    No nie mów, że za jakiegoś latającego mordercę się zabrałeś ?

    Wojok

    Nieee Wojok spokojnie...On lewuche klepie na boku jakąś

    Mówi że mu MIGa przed oczami... ja to bym się zastanowił czy on się czasem za bardzo nie forsuje? 

    Chłop cuda architektoniczne wznosi i przy tym mało spi.. jak w ogóle spi..

  1. PAN-KARTON 2024-04-16 23:57:04

    Nieee Wojok spokojnie...On lewuche klepie na boku jakąś

    Mówi że mu MIGa przed oczami... ja to bym się zastanowił czy on się czasem za bardzo nie forsuje? 

    Chłop cuda architektoniczne wznosi i przy tym mało spi.. jak w ogóle spi..

    Limaks


    Nie śpię , Coś musi latać nad W.C. i pilnować. W.T.C nic nie pilnowało i...

    Ale spokojnie, mordował nie będzie.

    A kostka może być ? samoloty póki co sklejają inni.

  1. AndDi 2024-04-17 08:21:21

    Ta kostka to jednak zbyt równa. Rozważ tylko jej wydrukowanie, może się prezentować lepiej. Ew. przetłoczyć ją na czymś, byle nie na pilniku i zdzieraku, bo będzie za równo.

  1. PAN-KARTON 2024-04-17 08:31:29

    Ta kostka to jednak zbyt równa. Rozważ tylko jej wydrukowanie, może się prezentować lepiej. Ew. przetłoczyć ją na czymś, byle nie na pilniku i zdzieraku, bo będzie za równo.

    AndDi

    I cały splendor z wykonu poszedl w... do lasu 
    Bede myslal dalej.

    Ale jak by mogła być kładziona aż tak rowno to wyglądała by zajefajnie 

    Trzeba zaczekać z wzorkami do wizji lokalnej. Bedzie znany dokładniejszy wówczas kierunek kombinowania.

  1. AndDi 2024-04-17 08:54:47

    Ale jak by mogła być kładziona aż tak rowno to wyglądała by zajefajnie 

    PAN-KARTON

    Wcale nie.

  1. AndDi 2024-04-17 09:23:31

    Piotrek, ale możesz ją porozcinać rzędami i poprzesuwać. Zobacz jak będzie to wyglądać, bo faktura kamienia jest fajna.

  1. PAN-KARTON 2024-04-17 09:25:00

    Wcale nie.

    AndDi


    Czyli iść w tę stronę ? Noch 56723 bruk 3D

    edit:

    Nie zdążyłem przeczytać. Obszar w cm jaki mi potrzebny będzie to jakieś A5 minus obrys Wieży. Wystarczy mi że cegiełki chcę wytłoczyć samemu.

    Tylko dlaczego te gotowe opisywane jako do skali 1:87-H0 są takie przeskalowane ? ( foto ) na tym wzorze jedna kosta ma około 24cm w skali

  1. AndDi 2024-04-17 09:39:31

    Już nie raz pisałem, że nieraz warto dać większą skalę, gdyż jest to dobre dla modelu. Zdarza się, że idealnie pomniejszona rzecz będzie wyglądała dziwacznie albo będzie nie wyglądała, a oko potrafi sobie pewne rzeczy dopowiedzieć.

  1. PAN-KARTON 2024-04-17 09:42:46

    Już nie raz pisałem, że nieraz warto dać większą skalę, gdyż jest to dobre dla modelu. Zdarza się, że idealnie pomniejszona rzecz będzie wyglądała dziwacznie albo będzie nie wyglądała, a oko potrafi sobie pewne rzeczy dopowiedzieć.

    AndDi


    Już przynajmniej wiem że jest tam kostka.

    AndDi, Może i tak ? Pewnie masz rację. Jak nie po przymierzam to trudno gdybać. Nie mogę się doczekać jak będę więcej wiedział...

    To może oko sobie dopowie przesunięcia na moim wynalazku ?

    Ale przyznaję rację Andrzejowi. Jak patrzę na mój wzór z odległości 30cm, to trudno powiedzieć co to jest. Na zdjęciach wyszła kapitalne, totalny realizm faktury kamienia. Ale to ma się oglądać

Rezultaty 20 - 40 z 305 pozycji
Udostępnij temat: