Tatra 815 6x6 z Przyczepą P 32 + Transporter Opancerzony MT-LB

  1. tulipan740i 2023-06-11 15:51:16

    Ogólnie budowa idzie nieźle. O szybach już pisałeś, ale ten zespół dolotowy, albo został źle opracowany, albo odwrotnie wkleiłeś obudowy filtrów powietrza. Chodzi mi o to, że chwyty powietrza powinny być wyraźnie bliżej tylnej ściany szoferki.

  1. Skorpion 2023-06-11 16:13:06

    O kurna - faktycznie. To jest mój błąd bo źle przykleiłem wloty powietrza do tych puszek, postaram się to poprawić. Widzę też że źle dałem ten boczny kierunek, zamiast bliżej przodu to jest na środku, to też spróbuje poprawić choć może być ciężko. Dzięki :)

  1. Skorpion 2023-06-11 17:42:05

    Dobra, poprawiłem na tyle na ile mi się udało, tego całego stojaka bliżej kabiny juz nie przesune, ale przynajmniej dałem wloty tak jak powinny być, niestety straty po tych manewrach musiałem jakoś zamaskować :) Kierunki boczne tez dałem tam gdzie ich miejsce, a te pozostałości może jakąś flagą zakleję, zobaczymy.

  1. tulipan740i 2023-06-11 17:46:30

    O i teraz jest git, malina.

  1. Skorpion 2023-06-28 22:11:33

    Tulipan - dzięki :)

     

    Tymczasem doszły zbiorniki powietrza z różnymi duperelami, chlapacze, zaczep, no i można już było przykleić skrzynię do ramy. Mimo iż do końca budowy ciągnika zostało kilka elementów to biorę się za przyczepę, więc na jakiś czas może zapaść cisza bo muszę szesnaście kół do niej wyrzeźbić :)

     

    Tak więc do miłego...

  1. tulipan740i 2023-06-28 22:40:43

    Zespół pneumatyczny świetnie wyszedł. Wszelkie przewody bardzo poprawiają odbiór modeli ciężarówek. Sam obecnie zagrzebałem się w  przewodach hydro i pneumatycznych. Jeszcze możesz dorobić przewody w ramie i siłowniki przy kołach, ale nie wiem czy będzie Ci się chciało bo jakiś schemat też by się przydał. 

  1. Wojok 2023-06-29 03:29:28

    Hmm, troszkę mi nie leżą te przewody tak bezczelnie, byle jak bokiem puszczone, ale poza tym, to podoba mi się ten model.

    Aspiruje na jeden z lepszych, jak nie najlepszy w Twojej kolekcji

  1. AndDi 2023-06-29 10:15:51

    Potwierdzam, pięknie Ci idzie, a na niektórych fotkach jak prawdziwy

  1. Skorpion 2023-07-23 11:57:36

    Dzięki panowie za dobre słowo. Przewody przy całym tym zespole dodałem bo autor je przewidział, są na rysunkach, mniej więcej widać jak powinny biec, a i w prawdziwym samochodzie są one dosyć mocno widoczne, więc musiałem je zrobić. Są w takim nieładzie bo trochę mi się powyginały gdy robiłem tą całą pajęczynę i nie wszędzie miałem dostęp, ale tak, z grubsza, powinny wyglądać. Jeśli idzie o dodanie takowych w ramie, to pomijając czy mi się chce, wydaje mi się iż nie ma takiej potrzeby, całe podwozie jest mocno uproszczone przez autora, a dodatkowo ja uprościłem je jeszcze bardziej, tak więc pokazywał go raczej nie będę, a do tego dochodzi jeszcze taka rzecz iż dostep do niektórych elementów jest w tej chwili mocno utrudniony.

     

    Tymczasem ruszyła budowa przyczepy, w stanie surowym i w podkładzie, a w między czasie powstają koła ( brakuje jeszcze czterech bliźniaków ), i tu mała ciekawostka; wszystkich kół ( licząc bliźniaki jako dwa ) powinno być 26, cztery bliźniaki pod przednik wózkiem i po cztery na każdym wózku tylnym, razem daje nam to dwanaście bliźniaków plus dwa koła na zapas, natomiast w wycinance zaprojektowanych jest części na osiemnaście kół, podejrzewam że autor zapomniał o tym iż na tylne wózki idą po cztery bliźniaki, bo gdyby szły po dwa, to byłoby w sam raz :) Tak tylko mówię gdyby ktoś chciał skleić Tatrę w standardzie :))

     

    To do usłyszenia...

  1. Wojok 2023-07-23 12:12:11

    Tyyyyyyyyyle kół !!! Scorpion trafił do raju

  1. Skorpion 2023-07-23 13:25:52

    Tyyyyyyyyyle kół !!! Scorpion trafił do raju

    Wojok
    Chyba do piekła :) Na szczęście większość juz za mną, zostały jeszcze tylko cztery bliźniaki do zrobienia.



  1. Skorpion 2023-08-09 21:45:48

    Cześć !

     

    Coś ostatnio wszyscy rzucili się na żaglowce, a ja wciąż walczyłem z kołami, wózkami itd. Generalnie 24 koła sklejone ( felgi się robią ), platforma pomalowana, tam dojdzie jeszcze parę różnych bajerów więc taka łysa nie będzie, poskładane wszystko razem i na koniec rzut oka na całość wraz z początkiem tego co docelowo na tej platformie będzie stało :)

     

    I do następnego...

  1. Skorpion 2023-08-19 10:16:10

    Cześć !

     

    Dorobiłem felgi do kół przyczepy, trochę z tyłu ( mocowanie najazdów ), najazdy, jako iż przedni wózek musiałem przykleić na stałe, bo kwestią czasu było kiedy odpadnie od reszty, a na poprawki było za późno, to chociaż te najazdy zrobiłem rozkładane. Trochę do przodu poszła też budowa transportera MT-LB ( będzie stał on na tej platformie ), i tak sobie pomyślałem, mimo że są to dwie odrębne wycinanki, to ja traktuje to wszystko jako jeden zestaw, więc taka mini relację z budowy tegoż transportera pokaże w tym temacie, jednocześnie zmieniając jego tytuł. Na końcu wszystko razem do kupy.

     

    I do następnego...

  1. AndDi 2023-08-19 10:29:40

    Ładne te filtry

  1. Skorpion 2023-08-19 10:50:00

    Jakie filtry?

  1. Skorpion 2023-08-21 19:48:08

    Cześć !

     

    Parę detali na przyczepie i parę na ciągniku, jakieś rolki, lusterka i koła zapasowe. I oczywiście rzut oka na całość:) Na ciągniku powinny być koguty na dachu więc takowe zrobiłem, ale zastanawiam się czy nie są za duże, jak myślicie? ( ostatnia fotka ).

     

    I do usłyszenia...

  1. AndDi 2023-08-21 20:38:27

    Jakie filtry?

    Skorpion


    Jak to jakie? Te co są na końcu poprzedniej strony

    Sorki Marcin, zobaczyłem, że jest aktualizacja, kliknąłem, ale nie na tę stronę tylko na poprzednią. Ale filtry nadal fajne

    Co do kogutów, to może i ciut za duże, ale nie za wiele, mogą być wg mnie.

  1. tulipan740i 2023-08-21 20:40:06

    To szykuje się niezły zestaw. Koguty może trochę za duże, ale ja bym je takie zostawił. Jest prawdopobne, że w 815-tce też były montowane takie duże jak z drugiej fotki. Tylko z tego co widzę powinny być montowane bardziej na środku długości dachu. 

  1. Skorpion 2023-08-21 21:51:35

    Andrzej - tak myślałem iż coś się pokićkało :) niemniej dzięki :)

    Grześ - te koguty u mnie jeszcze nie są przyklejone, tak więc miejsce mocowania można wybrać, i docelowo będą tam gdzie powinny być, tu umieściłem je w tym miejscu żeby na fotce lepiej było je widać.

     

    Generalnie, patrząc na pierwszą fotkę Tulipana, to co jest w wycinance i po przejrzeniu kilku fotek w necie, doszedłem do wniosku iz te moje bomby są za duże, być może faktycznie niewiele, ale jednak, tak więc muszę coś pomyśleć nad innymi, a w sumie dobrze wyglądałyby w takim kształcie jak na pierwszym zdjęciu. No nic bedę myślał nad tym, najwyżej będzie bez kogutów:)) 

  1. Karol1985 2023-08-21 22:22:50

    W mojej Tatrze z Kartonowego Express - koguty też są duże, za to zamontowane w połowie kabiny. 

    Także wrzucam fotki dla porównania ;)

Rezultaty 20 - 40 z 102 pozycji
Udostępnij temat: