Tatra 815 6x6 z Przyczepą P 32 + Transporter Opancerzony MT-LB

  1. Wojok 2023-09-23 12:22:09

    ...ale nie ukrywam iż z wieżyczką bardziej mi się podoba, co o tym myślicie ?

     

    Skorpion


    Rozumiem, że Tobie chodzi jednak o tę małą, stożkową wieżyczkę ?

    Ona akurat wygląda spoko. Tylko skoro, jak piszesz, w tej wersji ona nie występowała...

    No, ale przy Twoim podejściu do modelarstwa, to ładuj ją - nie będzie to taki "łysy" kadłub

  1. PAN-KARTON 2023-09-23 12:32:22

    ...ale nie ukrywam iż z wieżyczką bardziej mi się podoba, co o tym myślicie ?

     

    Skorpion


    Rozumiem, że Tobie chodzi jednak o tę małą, stożkową wieżyczkę ?

    Ona akurat wygląda spoko. Tylko skoro, jak piszesz, w tej wersji ona nie występowała...

    No, ale przy Twoim podejściu do modelarstwa, to ładuj ją - nie będzie to taki "łysy" kadłub

    Wojok


    Jest sporo opcji w tym temacie. Ja się nie znam ale Ja bym tam widział wielką drucianą antenę do nasłuchu albo radar, pięknie by to wyglądało

    Albo go przemaluj i zrób STRAŻ pożarną sorrki...

  1. Skorpion 2023-09-23 13:33:23

    No oczywiście że chodzi mi o tą małą stożkową znajdującą się po prawej stronie, z przodu kadłuba na okrągłej podstawce. Chyba nikt z was nie podejrzewał mnie o chęć ładowania dział okrętowych na transporter :))) Zrobię tą wieżyczkę, wrzucę fotkę i zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale też mi się wydaje iż doda to swego rodzaju uroku.

  1. PAN-KARTON 2023-09-23 13:57:05

    Marcinie nie uwierzysz, właśnie wróciłem ze sklepu i...

    taki cały pociąg jechał wyładowany. Nie mogę powiedzieć gdzie to widziałem bo nie wolno ale wrażenie było. Zanim tela uruchomiłem to ostatni wagon zdążyłem trafić.

  1. Zbyszek001 2023-09-23 18:14:35

    Choć śledzę w miarę możliwości relację to nie komentuje, bo mistrzowi nie wypada przeszkadzać.

    Aż do teraz. Istnieje bardzo wiele odmian pojazdów na bazie MT-LB.  Wspomnę Strzałę 10 czy Goździka. Jest tego naprawdę masa, a jak dodamy skrócone podwozie to 3 razy tyle. Staczy zerknąć do Wiki. Ale od razu tutaj uwaga. Baza MT-LB to zawieszenie kadłub układ napędowy. Natomiast zabudowa innych wersji niż bazowa transporter piechoty, łączy sie w 90 % przypadków z potrzebą przerobienia zabudowy przedziału bojowego.

    Samo dodanie tej małej wiezyczki z km PKT powoduje konieczność kilku wcale nie drobnych zmian. Do tego wszystkiego zmiany zewnętrzne w wyposażeniu.

    Ja nie zmieniałbym juz tego co zbudowałeś, wygląda kozacko . W tej wersji MT-LB były używane. Dodaj wyposażenie, oznakowanie. I będzie pięknie sama linia jest rzeczywiście bardzo fajna. Zawsze wyznaję zasadę, że lepsze jest wrogiem dobrego.

  1. PAN-KARTON 2023-09-24 00:44:57

    Choć śledzę w miarę możliwości relację to nie komentuje, bo mistrzowi nie wypada przeszkadzać.


    Zbyszek001


    Zbyszku jak by co mi możesz przeszkadzać do woli. Jak już osiągnę pewien poziom ZEN to nadal Wasze uwagi będą cenne.

  1. PAN-KARTON 2023-09-24 00:57:00

    INFORMATION !

    Namawiam na zgłaszanie zdjęć do Kalendarza kartonowki.pl 2024. Szczegóły tu:

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4482,kalendarz-2024-informacje-wazne-zasady-zgloszenia

    Został jeszcze tydzień = 7 dni.

    Przypominam że 30 09 2023 do godziny 00:00 można takie foty przysłać na adres r4s1@wp.pl

  1. Skorpion 2023-09-25 21:22:39

    Zbyszek - zapewne masz ze wszystkim rację, ale wiesz dobrze iż bardziej zależy mi na w miarę ładnym sklejeniu i swego rodzaju fajności niż wiernym oddaniu oryginału. Dlatego dorobiłem tę wieżyczkę ( nie jest jeszcze przyklejona ) bo z nia jakoś bardziej mi się to widzi, dodaje nieco ona swego rodzaju uroku i powoduje iż kadłub nie jest taki łysawy, tak więc niezależnie od tego czy w oryginale wozy w tej konfiguracji były z wieżyczkami czy nie mój model będzie ją miał. Zmieniał nic nie będę, poza tą wieżą wszystko pochodzi z wycinanki Answera i sklejone jest w mniej więcej taki sposób jaki zaproponował autor. Myślę że chyba nikt nie będzie zastanawiał się czy taki a taki pojazd był, będzie czy jest w użyciu. Inna sprawa iż przeglądając sobie fotki oryginału nie widziałem tej jakby obudowy z lewej strony pojazdu, tak więc nie ma tego złego, myślę iż z wieżyczką będzie lepiej :)))

     

    Oprócz tego doszły kanistry w klatce i jakaś półka.

     

    I na razie tyle...

  1. PAN-KARTON 2023-09-25 22:58:46

    Wieżyczka scharakteryzowała ten model. Bardzo mi się podoba ten zestaw i dodatki które wykonałeś Marcinie.

    Te Modele nie nadają się jedynie do gabloty, tym można się pobawić jak mały chłopiec. SUPER !

  1. Wojok 2023-09-26 06:57:06

    Hmm, no, mnie z tą wieżyczką też się bardzo podoba

  1. Skorpion 2023-11-09 20:28:19

    Cześć !

     

    Budowa tatry trochę zwolniła przez inny projekt goszczący na macie no ale trza sie było spręzyć i pomału ten zestaw kończyć. Podorobiałem jakies drobiazgi na transporterze i tak na prawdę zostały jeszcze tylko wizjery do zrobienia, co niebawem pewnie uczynię :))

     

    To do usłyszenia...

  1. pawelelka77 2023-11-09 21:19:51

    Brawo Ty! Pancerny Skorpion.... Wjeżdżaj z kolejnymi pojazdami wojskowymi...

  1. AndDi 2023-11-09 21:23:24

    Bardzo ładnie to wygląda

  1. tulipan740i 2023-11-09 21:27:23

    MT-LB wyszedł Ci świetnie. Tylko popraw linę. Raz, że jakoś nienaturalnie jest ułożona, przyszłyby się do niej jakieś podtrzymki a dwa to trosze ją pobrudź, żeby tak się nie świeciła jak psu ...... A no i te białe cyfry może przybrudź suchym pędzlem. Marcinie, ogólnie jestem pod wrażeniem. Pięknie. 

  1. Skorpion 2023-11-09 21:40:56

    Dziekuje, dziekuję, choc moim zdaniem należałoby powiedzieć - wyszło fajnie ale mogło byc lepiej :))) Brudził nic nie będe bo cały zestaw jest nowy prosto z fabryki, lina pomalowana jest farba aluminium i dlatego się tak świeci, zresztą mnie to nie przeszkadza, a trzymaja ją na kadłubie te czarne paski, niemniej coś tam mozna jeszcze dorobić, tylko nie wiem co, tak więc Grzesiu zapodaj jakiś przykład, to może coś sie wymyśli :)

  1. tulipan740i 2023-11-09 22:26:04

    Z tego co widzę na zdjęciach to są dwie liny umieszczone symetrycznie na burtach. Widać też, że są inaczej umieszczone. Teraz pewnie nie będziesz chciał tej liny przerabiać ale możesz dorobić drugą. Pisząc podtrzymki miałem na myśli te małe haczyki  na których opiera się lina. Jak chcesz linę zostawić w takiej formie to chociaż dorób ze dwa, albo cztery tak zagięte haczyki i tak na nich ułóż linę, żeby lekko zwisała pomiędzy nimi. 

  1. Skorpion 2023-11-09 22:41:36

    Dobra, jesli uda mi sie oderwać te czarne paski to puszczę ją tak żeby szła po boku kadłuba i dochodziła do tego haka na przodzie, haczyki podtrzymujące równiez spróbuję dorobić.

     

    Paweł - sam dobrze wiesz iż nastepny wojskowy się robi ( fotka poniżej ) :))))

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 02:16:36

     

     

    Paweł - sam dobrze wiesz iż nastepny wojskowy się robi ( fotka poniżej ) :))))

    Skorpion


    A może:   http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4527,pan-cerny-konkurs-1944

  1. Skorpion 2023-11-10 08:06:04

    Piotrze - do konkursu nie przystapie ponieważ w kwesti moich zainteresowań pojazdami wojskowymi leżą tylko pojazdy kołowe i w miarę współczesne :))

  1. PAN-KARTON 2023-11-11 05:17:47

    Piotrze - do konkursu nie przystapie ponieważ w kwesti moich zainteresowań pojazdami wojskowymi leżą tylko pojazdy kołowe i w miarę współczesne :))

    Skorpion


    To dobrze, bo nadal nie wiadomo kto wygra

Rezultaty 80 - 100 z 102 pozycji
Udostępnij temat: