Tatra 815 6x6 z Przyczepą P 32 + Transporter Opancerzony MT-LB

  1. Skorpion 2023-09-15 12:56:20

    Dziękuję panowie za dobre słowo. Czy pancerka wychodzi czy nie to kwestia gustu, ale tak - pomału w nią wchodzę :) Kolejnym modelem będzie BTR-4 z WAKu, który zamierzam też trochę przybrudzić, więc zobaczymy :))

  1. a.pokryszyn 2023-09-15 13:09:52

    Koła prawie jak żywica. Zapytam, czy dawałeś jakieś wzmocnienia w wachaczach? Ta pierwsza para kół nośnych troszkę jakby dołem się rozjechała, ale może to tylko złudzenie, przy czym takie wrażenie odniosłem po powiększeniu zdjęć. Dobrze, że udało Ci się poprawić to ucho dyszla. Przewody elastyczne, jak dla mnie za bardzo błyszczące.

    Zapowiada się kolejny ciekawy warsztat. W dodatku nieszablonowy, bo z tego co kojarzę to grafiką Bucefała, a zatem "brudzingiem" zajmował się p. Marcin Dworzecki.

  1. Skorpion 2023-09-15 13:46:56

    Wahacze zrobiłem z grubej tektury którą dodatkowo zalałem SG, do kadłuba są przymocowane na ośkach z patyczków i dodatkowo też zalane SG. Szczerze mówiąc, patrząc na model nie widzę żeby cos sie rozjeżdżało, więc może to złudzenie, a może ja slepy jestem :) przewody sie błyszczą przez lakier który dałem żeby farba mi się nie starła, generalnie mnie to nie przeszkadza. Tak, brudzingiem w BTR zajał sie M. Dworzecki, ale ja swój bedę malował i bedzie miał inny kamuflaż, generalnie moje brudzenie bedzie bardzo delikatne, po prostu chcę spróbować czy mi się to uda. Póki co troszkę pobrudziłem koła. 

  1. a.pokryszyn 2023-09-15 14:14:48

    To już chyba bardziej ja ślepy jestem. 

    Byłem przekonany, że prace przy BTR-ze w powijakach, a tu proszę, prawie gotowy. Przykurzone koła, wyglądają miodzio. Zdradzisz planowane kamo? 

  1. Skorpion 2023-09-15 14:48:39

    No bo on jest w powijakach, cztery koła i kawałek kadłuba to do końca daleka droga ;)) Kamo planuję zielono żółte, na górze kadłuba poprzeczne pasy, plamy i troche z tyłu i przodu, nie bedzie to jakieś rzeczywiste oddanie oryginału, ale dla mnie nie o to chodzi.

  1. Wojok 2023-09-15 21:47:23

    Taaa, pasy, plamy, a ja tam na nim początki pixelozy widzę

  1. Skorpion 2023-09-15 22:18:34

    Wydany jest w takim kamuflażu, to co widać to projekt autora, ja jeszcze nic nie malowałem. Na tą chwilę mam tylko oklejony kadłub i cztery koła, a malował go będę po swojemu :))

  1. Karol1985 2023-09-17 13:37:34

    Zestaw ładnie się prezentuje wśród licznych modeli na Przeciszowie ( oglądam tylko wirtualnie ze zdjęć na grupach FB ). 

    Widziałem, że nie tylko Tatrę wziąłeś. 

    Daj znać jak wrażenia i ewentualne łupy.

  1. Skorpion 2023-09-19 10:50:39

    Karol - wrażenia - super, warto było pojechać żeby pooglądać modele na żywo, poznać i porozmawiać z modelarzami, a przede wszystkim zobaczyć Tulipanowego Abramsa i Pawłowy tramwaj. Ze sobą wziąłem Scanie z wywrotką, Magnumkę, Autobus, Tatrę oraz ( w celach pokazowych ) wehikuł Samochodzika. Jeśli chodzi o łupy, to Scania zajęła drugie miejsce w kategorii pojazdów cywilnych ( przegrała z Pawłowym Sanem H100 ), a Tatra, co mnie najbardziej zszokowało, zajęła trzecie miejsce w kategorii pojazdów wojskowych kołowych, a takich modeli było całkiem sporo, więc tym bardziej mnie to dziwi, ale cóż :))) Podsumowując, naprawdę warto się tam wybrać !

     

    Tymczasem jedna gąska gotowa, namordowałem się z tym niemiłosiernie więc teraz muszę sobie przerwę od tego transportera zrobić, ale pomału coś tam będzie się doklejać. Coś mi się wydaje że to pierwszy i ostatni pojazd gąsienicowy jaki skleję :)))

     

    To do usłyszenia...

  1. PAN-KARTON 2023-09-19 10:56:58

    Marcin ( Skorpion ) - Gratulacje za zdobycze ! Oczywiście i dla innych medalowych Kolegów.

    Gul mi skacze jak słyszę ze było fajnie i że muszę czekać rok na kolejny Przeciszów.

    Za długo nie czekaj bo z tej jak że wspaniałej gąski jakiś motyl Ci się wykluje

  1. AndDi 2023-09-19 13:57:32

    Gratulacje za nagrody i inne zdobycze

  1. AndDi 2023-09-19 15:14:21

    Marcinie, a przypadkiem nie jest to Twój pierwszy konkurs?

  1. Skorpion 2023-09-19 20:16:09

    W pewnym sensie był to mój drugi, ponieważ jakieś 10-12 lat temu można było zobaczyć dwa moje modele we Wrocławiu, ale taki z nagrodami to pierwszy, w zeszłym roku byłem w Przeciszowie ale jako obserwator, bez modeli :))

  1. AndDi 2023-09-19 20:32:50

    Tak mi coś chodziło po głowie, tym bardziej gratuluję.

  1. Szwagier 2023-09-21 21:47:25

    Karol - wrażenia - super, warto było pojechać żeby pooglądać modele na żywo, poznać i porozmawiać z modelarzami, a przede wszystkim zobaczyć Tulipanowego Abramsa i Pawłowy tramwaj. Ze sobą wziąłem Scanie z wywrotką, Magnumkę, Autobus, Tatrę oraz ( w celach pokazowych ) wehikuł Samochodzika. Jeśli chodzi o łupy, to Scania zajęła drugie miejsce w kategorii pojazdów cywilnych ( przegrała z Pawłowym Sanem H100  

    Skorpion

    Trzecie miejsce przypadło mojej WSK 125 Gil, więc kategoria pojazdy kołowe cywilne zdominowana przez Kartonowki.pl 

  1. Skorpion 2023-09-22 22:43:05

    Dawid - a i tak największą furorę to chyba Twój samochód zrobił

     

    Tymczasem druga gąska zrobiona i doszło parę dupereli na kadłubie. Na koniec oczywiście to czego nie moge sobie odmówić czyli rzut oka na całość :))) Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem wieżyczki, byłaby ona na tej okrągłej podstawie z przodu po lewej stronie, aczkolwiek ( ponoć ) w tej wersji tego wozu nie wystepowała, ale nie ukrywam iż z wieżyczką bardziej mi się podoba, co o tym myślicie ?

     

    To do usłyszenia...

  1. a.pokryszyn 2023-09-23 10:37:10

    Marcinie, jeśli bardziej się skłaniasz ku wersji z wieżyczką, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją skleić i w całości przymierzyć bez jej doklejania do kadłuba. Może będzie wówczas łatwiej ocenić/coś doradzić.

    Jak tak patrzę na zdjęcia transportera z wieżyczką, to stwierdzam, że jest nieco mikra. Ja bym zostawił tak jak jest, czyli jest bardzo "miodnie". 

    Chyba, że nie będziesz się rozdrabniał i dociążysz kadłub 1500 kg wieżą okrętową. Na takiego "mutanta" natrafiłem przeglądając zdjęcia w sieci. 

     

    źródło: Twitter źródło: Twitter
  1. PAN-KARTON 2023-09-23 12:07:32

    Łoooo kurka, ale ta wieża nie pasuje do tego podwozia. Z gustami się nie dyskutuje, ale to moim skromnym ... spaskudzi zestaw (?)

  1. tulipan740i 2023-09-23 12:14:18

    Mnie też ta zabudowa się nie podoba. Psuje ładną linię tego transportera.

  1. PAN-KARTON 2023-09-23 12:21:16


     

    To do usłyszenia...

    Skorpion
    Chyba doczytałem po umieszczeniu swojej opinii. Skorpion chciał wykonać takie coś ( foto ) Grzegorz ale by było jak by się nam spodobała ta latarnia morska na podwoziu



Rezultaty 60 - 80 z 102 pozycji
Udostępnij temat: