Błyszczący włoski Argentyńczyk - Fiat G.55B

  1. PAN-KARTON 2024-03-03 21:05:10

    Mirek, oglądanie panny mlodej przed ślubem w sukni ślubnej przynosi pecha 
    haydee


    Ale mu pojechałeś Nie pchaj się z rana między kolana !

    wic:

    Co mówią do siebie kolana blondynki po powrocie z wakacji ?

    >>>

    - nareszcie razem...

  1. mirkuch 2024-03-03 21:22:21

    Hahah ;) przperaszam mój błąd no to cierpliwie czekam i nie poganiam

  1. Wojok 2024-03-04 01:13:09

     


    Mirek, oglądanie panny mlodej przed ślubem w sukni ślubnej przynosi pecha 

    haydee


    Hmm, chyba: oglądanie panny młodej w sukni ślubnej przed ślubem przynosi pecha

  1. haydee 2024-03-04 09:14:03

     


    Mirek, oglądanie panny mlodej przed ślubem w sukni ślubnej przynosi pecha 

    haydee


    Hmm, chyba: oglądanie panny młodej w sukni ślubnej przed ślubem przynosi pecha

    Wojok


    Niby tylko subtelny detal a jednak robi różnicę. Masz rację, trzeba być precyzyjnym nie tylko w modelarstwie ale przede wszystkim w komunikacji.

  1. haydee 2024-03-05 20:33:56

    Ale szklarnia siadła . Klejone na CA.

  1. KARTOM 2024-03-05 20:44:52

    Ale szklarnia siadła . Klejone na CA.

    haydee


    Czyli najpierw ją okleiłeś a potem CA?

  1. Wojok 2024-03-05 20:46:37

    Na CA ?

    Grubo

  1. PAN-KARTON 2024-03-05 20:51:35

    Ale szklarnia siadła . Klejone na CA.

    haydee


    Haydee, napisz proszę dokładnie co to za klej CA użyłeś ? I nie odparowała Ci szyba ? Jest jeden sposób aby tego dokonać - trzeba dobrze wentylować klejony element zimnym powietrzem np. suszarką do włosów bez grzania. Ale weź do kabiny wsadź suszarkę

  1. KARTOM 2024-03-05 20:52:46

    Na CA ?

    Grubo

    Wojok


    Na CA do kadłuba chyba bo oklejona na taśmę.

  1. haydee 2024-03-05 21:03:50

    Ej jak wy tę relację oglądacie? Oklejka była robiona na taśmę dwustronna, fotki z niedzieli. Dziś do kadłuba na CA. 

  1. PAN-KARTON 2024-03-05 21:13:04

    Ale szklarnia siadła . Klejone na CA.

    haydee


    Tak napisałeś i tak można było to zrozumieć, a ostatnio ruch się zrobił na forum i wszystkiego ja przynajmniej nie jestem w stanie połapać co kto i czym

  1. KARTOM 2024-03-05 21:15:28

    Ej jak wy tę relację oglądacie? Oklejka była robiona na taśmę dwustronna, fotki z niedzieli. Dziś do kadłuba na CA. 

    haydee


    Oglądamy, oglądamy. Toteż napisałem że do kadłuba na CA bo oklejana na taśmę. CA nakładałeś punktowo? Bo właśnie się ze swoją męczę okrutnie.

  1. haydee 2024-03-05 22:32:14

    ECA nakładałeś unktowo? Bo właśnie się ze swoją męczę okrutnie.

    KARTOM


    Musisz określić punkt/pynkty które będą Ci definiowały położenie kabinki na modelu i które muszą być złapane idealnie. Na początek przyklejasz je punktowo. Jak masz je już umocowane to potem doklejasz kolejne krawędzie kabinki. Tu już możesz położyć klej liniowo. Jedna uwaga, CA to morderca kabinek, jak pójdzie na owiewkę to ją zmatowi. Nie nakładaj z tubki tylko albo lekko namoczoną wykałaczką albo papierkiem uciętym w czubek. CA też nie może być dawane za dużo bo wtedy długo krystalizuje. Poćwicz sobie wpierw na czymś nakładanie tego kleju.

  1. Wojok 2024-03-05 23:32:18

    Ej jak wy tę relację oglądacie? Oklejka była robiona na taśmę dwustronna, fotki z niedzieli. Dziś do kadłuba na CA. 

    haydee


    Oglądam uważnie. Pisząc: grubo, miałem na myśli: odważnie

  1. haydee 2024-03-06 21:38:29

    Doszły rury wydechowe. Miałem je dociąć z brązowej izolacji ale stwierdziłem, że spróbuję je zwinąć z elementów wycinanki. Chyba nie wyszło najgorzej.

  1. Kikol77 2024-03-06 23:20:10

    Bardzo dobrze zrobiłeś bo izolacja miała by za grube ścianki :)

     

  1. haydee 2024-03-08 15:55:08

    Lotki i stery wykonane. Na płaskim elemencie naprawdę wygląda to jak aluminium, fajnie się błyszczy. Gorzej znowu na kształtowaniach o małym promieniu.  Pojawiają się załamania, pęknięcią druku i odpryski. 

  1. haydee 2024-03-11 13:36:48

    Podwozie zrobione. W związku z tym, że mamy nowych kolegów to wrzucam słowno-obrazkowy opis jak ja to robię. Może ktoś skorzysta a także inni podrzucą też swoje uwagi.

    Jeżeli potrzebna jest obejma koła to robię to następująco:

    1. Przygotowanie kopyta z drewna o odpowiednim kształcie

    2. Ukształtowanie na nim tektury o odpowiedniej grubości. Ja ją zwilżam, ustalam kształt i czekam aż zupełnie wyschnie. Z reguły na następny dzień

    3. Nasączam CA. Po zewnątrz a jak wyschnie i usztywni kształt to wewnątrz. Potem szlifowanie iglakami

    4. Docinanie drobną piłką kształtu / nawiercanie otworów / szlifowanie / malowanie / oklejanie . 

    Koła:

    1. Sklejanie odpowiedniej ilości kartonowych krążków. Tu kleju powinno być więcej żeby się dobrze ze sobą złapało. Krążki powinny mieć o 1-2 mm większą średnicę niż finalne koło, będziecie je szlifować do odpowiedniego rozmiaru.

    2. Szlifowanie na dremelku do pożądanego kształtu. Niektórzy dają w tym kroku też CA.

    3. Malowanie, ja to robię czarnym matowym sprayem.

    Kolumna podwozia:

    1. Sztywny drut + oklejka. Ja lecę na takich bardzo dużych spinaczach biurowych. Ma średnicę pod wiertło 1 mm wiec wszystko się potem dobrze składa i drut jest sztywny przy tej średnicy. Ale tu jest mnóstwo opcji jak komu pasuje.

    Przymierzamy wszystko i jak już mamy części dopasowane to sklejamy razem w kompletne podwozie. 

     

    pozdro.

     

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 14:14:14

    A fotki 10 i 11 pokazują dwie różne golenie, jak to czytać ?

  1. haydee 2024-03-11 14:25:03

    A fotki 10 i 11 pokazują dwie różne golenie, jak to czytać ?

    PAN-KARTON


    Cześć, 11 to tył, też wrzuciłem fotę jako cześć relacji

Rezultaty 40 - 60 z 69 pozycji
Udostępnij temat: