Chełmżyńska – wieża ciśnień

  1. PAN-KARTON 2024-04-22 12:48:30

    Kolejny element gotowy do druku. Środkowy wypust elewacji. Naklejony będzie na tekturę 1,5mm. Uskoki w boniach na krawędziach obrysu są celowym przekoszeniem grafiki. Poprawne murowanie wymagało tego aby powstała tak zwana przewiązka między kolejnymi warstwami cegieł.

  1. PAN-KARTON 2024-04-22 13:21:09

    Nic wielkiego. wziąłem cztery farbki plakatowe, zmieszałem je w stosunku 1+1+1+1 i wyszło od razu idealnie .

    Retuszowania będzie trochę dlatego postanowiłem tym razem zastosować plakatówki co by nie dobierać koloru codziennie od nowa. Przy Tatrze miałem z tym problem i małego nerwa.

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 01:15:43

    OSOBY O SŁABYCH NERWACH PROSZONE SĄ O NIE CZYTANIE TEGO WPISU !

    Nikogo nie krytykuje, nikomu nie ujmuję, nie mam zamiaru swojej męki porównywać do innej, to tylko spostrzeżenia i pierwsze myśli jakie mnie nachodzą.

    Samoloty, okręty, statki, czołgi i to co się obserwuje na forum to piękne rzeczy. W nich trzeba umiejętnie wyoblić, spasować kształty owalne, dociąć krzywizny... Też tak próbowałem.

    Dziś mogę w sumie zapomnieć wszystko czego się nauczyłem do tej pory. Oczywiście wyolbrzymiam troszkę.

    Wyciąć proste linie, przykleić paski 2mm długości 30cm i żeby było prosto to jest dopiero szkoła. Extrime do kwadratu

    Zacząłem próby i się lekko przeraziłem. To nie będzie bułka z masłem. Muszę opracować jakieś patenty na swoje problemy. Nie ma nikogo na forum, kto skleja typowo architekturę więc nie ma kogo podpytać.

    I nagle termin Lipcowy zbliżył się tak szybko że, ciężko powiedzieć jak to będzie ?

    Nie patrzcie na kolory doklejonych cegieł - to są tylko próby !

    Z dobrych informacji to to że, fajnie móc mieć nieograniczoną ilość części w modelu. Można wykonywać próby za każdym razem na oryginale. Spełnia się marzenie z dzieciństwa - posiadanie "zaczarowanego ołówka" Jest potrzeba to sobie rysuje i wyciągam z okienka drukarki.

    Ale to jedyne co mnie do tej pory bawi w tym wpisie.

    Ostatnie 2 zdjęcia, okna - zajęły mi prawie 2h jedno z błędem drugie poprawione.

    Okienek jest w wieży 72szt + 52 wnęki okienne... w takiej jednej niezamieszkałej wieżyczce Teoretycznie - 7 kondygnacji każda około 144m2 pow.uży. czy w mieszkaniu 150m2 jest po 11 okien ??? masakra. Kiedyś projektanci mieli rozmach

  1. mirkuch 2024-04-23 07:00:42

    Piotrek mocno kibicuję więcej nie pomogę... bo nie umiem  ale racja, taka architektura, żeby zrobić to na dobrym poziomie jest mega szczegółowa, mi się wydaje, że tyle drobnicy i dłubania to jeszcze może przy okrętach. Trzymam jak zawsze kciuki

  1. AndDi 2024-04-23 07:33:28

    Fajnie to wygląda.

    A przy linijce? Kładziesz linijkę na model, mocujesz (przykrecasz, chwytasz zaciskam itp) i przyklejasz ten cienki fragment cegieł?

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 08:08:06

    Fajnie to wygląda.

    A przy linijce? Kładziesz linijkę na model, mocujesz (przykrecasz, chwytasz zaciskam itp) i przyklejasz ten cienki fragment cegieł?

    AndDi

    No właśnie to miałem na myśli pisząc: Dziś mogę w sumie zapomnieć wszystko czego się nauczyłem do tej pory. Przede mną szukanie nowych pomysłów, rozwiązań i wiedz Andrzeju że będę sprawdzał każdy pomysł a te dobre stosował Dobrze że, dobrze kombinujemy. Może aż tak żeby ściskami to nie trzeba, ale w nocy układałem rządki cegieł dokładając linijki. Dociśniecie palcem deformuje szyk... i słychać bez cenzury krzyk

     

    Mirku, dzięki, to potrzebne w moim położeniu

    Piotrek mocno kibicuję

    mirkuch

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 10:21:33

    Fajnie to wygląda.

    A przy linijce?

    AndDi

    Działa i jest to chyba jedyna metoda. Linijka też ma znaczenie, przetestowałem 6 różnych i tylko ta na focie się nadaje do tego.
    Poprzednich prób nie zamieszczam bo wstyd, żeby paska papieru nie umić przykleić równo spróbujcie sobie bez linijki

    AndDi wrócę chyba do ostrzenia skalpela, bo zbankrutuje jak będę tak wymieniał co 2h.

    Jeśli z moich obliczeń wychodzi że mój wyrok to około 600 godzin siedzenia to sorrki ale banku nie obrobiłem.

    Q..a, muszę tępo podkręcić bo to wychodzi do końca Lipca po 6h dziennie, idzie się obe..ć. Pieluchy dla dorosłych to kolejny dobry pomysł

    A kiedy relację wklejać na forum...

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 14:09:43

    Zatrudnię na etat do retuszowania ! wymagania :

    - umiejętność trzymania moczu przez 8 h.

    - brak alergii na leki uspokajające.

    - rozróżnianie kolorów na poziomie biały-czarny

    - znajomość języka rumuńskiego

    - operatywność w środowisku office, systemu ERP ENOVA, ERP OPTIMA, znajomość środowiska Windows Server / Azure oraz CAD

    - prawo jazdy kat. A B C i D.

    - najlepiej młodą z 4 roku studiów z 10 letnim doświadczeniem...

    I gdzie tu szukać pomocy ?

    Kolejny wpis chyba nie prędko, mam malowania na kilka dni

  1. haydee 2024-04-23 15:06:28

    Nie narzekaj, przynajmniej masz zapewnioną stabilną, spokojną robotę na jakiś czas. W dzisiejszych czasach to skarb .

     

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 20:04:49

    Kolejna chyba racjonalna zmiana .

    Sami powiedzcie robienie na siłę tyków ma sens ? Fajnie to wygląda, ale boję się że zepsuje malowaniem i pudrowaniem ( nie umiem tego zrobić na razie ).

    Oryginalne faktury z wycinanki wydrukowane na lekko porowatym kartonie ( do akwareli ) są można powiedzieć identyko.

    Dziś w nocy obklejam elewację i od tego zależy jak to zrobić. Przy tynkach robionych dwie warstwy cegieł, a przy drukowanych jedna. Jedna warstwa miałaby być zatopiona w tynkach. ( na zdjęciu tylko przyłożone, dlatego wygląda jeszcze gorzej ) No i nie te okienko

    W modelu będzie tyle wypukłości że chyba starczy tego cudowania, ale może się mylę - podpowiedzcie proszę (?)

  1. AndDi 2024-04-23 20:21:09

    Odpowiedź na obrazku

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 20:28:55

    Odpowiedź na obrazku

    AndDi


    Tak myślałem, dzięki. Mam co robić do rana, dzięki Tobie

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 20:47:33

    Elewacje głównego trzonu przygotowane do obróbki. Teraz włączyć myślenie 3D i powycinać co trzeba, opierniczyć cegłami i rzeźba portalu się zacznie. Pewnie rano jakiś efekty będzie można zaprezentować.

  1. Wojok 2024-04-23 20:55:53

    Odpowiedź na obrazku

    AndDi


    Tak myślałem, dzięki. Mam co robić do rana, dzięki Tobie

    PAN-KARTON


    To dolne było tak wstrętne, że aż wstrętnie było o to pyać

  1. PAN-KARTON 2024-04-23 21:07:44

    To dolne było tak wstrętne, że aż wstrętnie było o to pytać

    Wojok

    Dzięki, wstrętnie było by nie napisać szczerze

  1. PAN-KARTON 2024-04-24 03:00:40

    Czas jest, chęci i zapał ! Skończyły się palce i brak precyzji oraz zmęczenie nadgarstka.

    To jednak 1 i 1,5mm tektura i 84 sztuki dość precyzyjnych otworków / potworków. Tych w kartonie nie liczę.

    Przerwa

  1. Wojok 2024-04-24 03:13:35

    Skończyły się palce i brak precyzji oraz zmęczenie nadgarstka.

     

    PAN-KARTON


    Hmm, brak precyzji oraz zmęczenie nadgarstka to się chyba akurat zaczęły na dobre, a nie skończyły ?

    Głowa też zmęczona

    Dobra przerwa, nie jest zła

  1. PAN-KARTON 2024-04-24 10:04:46

    Głowa też zmęczona

    Dobra przerwa, nie jest zła

    Wojok

    Jak masz na myśli taką "przerwę" co ją głowa ciągle boli i zmęczona ona, to taka akurat jest zła.

    Dobra trzeba coś poobracać na macie, i nie będzie to Japonka a Chełmżanka - ma kobita ciśnienie...

  1. PAN-KARTON 2024-04-24 14:23:29

    Otworologia w połowie skończona. Na tym etapie więcej okien nie trzeba wycinać, reszta jest wypuszczona przed człon główny / rdzeń.

    Dziś zajmę się ośmioma okienkami na piątej kondygnacji. Na zdjęciu pokazuje jak to sobie wymyśliłem.

  1. marszalek24 2024-04-24 15:16:37

                 O,mój Ty Bohaterze, aleś się w tą wieżę wp.......!!! A tak poważnie, to całkiem nieźle Ci idzie, nie kwękaj bo więcej piszesz jak robisz.

Rezultaty 100 - 120 z 305 pozycji
Udostępnij temat: