Oshkosh M 977 HEMTT

  1. tulipan740i 2024-02-02 17:22:21

    Fakt. W piaskownicy ich nie dodasz.  Czy zasłużony, nie wiem. 

  1. tulipan740i 2024-02-03 22:08:04

    Model jeszcze na koniec wjechał na wagę. Biorąc pod uwagę, że prawdziwa taka ciężarówka ma masę własną nieco ponad 17 ton a ja od siebie dodałem trochę osprzętu z  wersji 985, która z kolei waży około 17500 to dzieląc masę własną pojazdu na 25 ze skali, waga modelu powinna wynosić około 700 kg. Kurcze aż 700 kg taki mały model. Jednak model waży tylko 750 gram. Chyba do tego są aż potrzebne obliczenia matematyczne. Skąd taka różnica, bo na logikę nie da się tego pojąć. 

     A teraz uwaga, uwaga. Zanim ktoś znowu poczuje się jakby mu łyżkę zupy zjedzono to dodam, że ten rachunek to oczywiście żart. NAPISZĘ JESZCZE KILKA RAZY. ŻART, ŻART, ŻART.! 

    Jednak dla pewności jeszcze dodaje ze trzy ikonki bezpieczeństwa. 

  1. PAN-KARTON 2024-02-03 22:25:58

    Model jeszcze na koniec wjechał na wagę. Biorąc pod uwagę, że prawdziwa taka ciężarówka ma masę własną nieco ponad 17 ton a ja od siebie dodałem trochę osprzętu z  wersji 985, która z kolei waży około 17500 to dzieląc masę własną pojazdu na 25 ze skali, waga modelu powinna wynosić około 700 kg. Kurcze aż 700 kg taki mały model. Jednak model waży tylko 750 gram. Chyba do tego są aż potrzebne obliczenia matematyczne. Skąd taka różnica, bo na logikę nie da się tego pojąć. 

     A teraz uwaga, uwaga. Zanim ktoś znowu poczuje się jakby mu łyżkę zupy zjedzono to dodam, że ten rachunek to oczywiście żart. NAPISZĘ JESZCZE KILKA RAZY. ŻART, ŻART, ŻART.! 

    Jednak dla pewności jeszcze dodaje ze trzy ikonki bezpieczeństwa. 

    tulipan740i

    Dlaczego żart ? Ja też się zastanawiałem co to jest skala a co to jest waga w skali ? Jak mi na kalkulatorze wyszło że model samolotu powinien ważyć z 80kg to sobie dałem spokój z takim liczeniem Trzeba by się zastanowić czy zwykłe dzielenie masy oryginału przez skalę jest prawidłowe ? % nie lubią dzielenia. Z 0,5l. spirytusu 90% nie zrobisz 1l. gorzały 45%

    Moim zdaniem modele są bryłami 3D maja 3 wymiary. Więc jeżeli twój oryginał waży 17500 kg to w skali powinien ważyć 1,12kg. 17500 : ( 25 x 25 x 25 )>15625 = 1,12kg To i tak sporo ! Ale to karton a nie stal.

    Jak by miał ważyć 700kg to nie mam takiego ołowiu na ziemi... ( chyba trzeba by rzeźbić z czarnej dziury )

  1. tulipan740i 2024-02-03 22:37:34

    Dlaczego żart ? Ja też się zastanawiałem co to jest skala a co to jest waga w skali ? Jak mi na kalkulatorze wyszło że model samolotu powinien ważyć z 80kg to sobie dałem spokój z takim liczeniem Trzeba by się zastanowić czy zwykłe dzielenie masy oryginału przez skalę jest prawidłowe ? % nie lubią dzielenia. Z 0,5l. spirytusu 90% nie zrobisz 1l. gorzały 45%

     

    PAN-KARTON
    Piotrek, tutaj masz mega wywód na ten temat z pominięciem logiki i przysłowiowego "chłopskiego rozumu".  A na koniec foch. 

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3662,29,m1-a1-abrams-skala-116

    Edit. 

    Widzę, że dopisałeś to co ja mniej, więcej wcześniej pisałem, ale niektórzy myślą, że inni tak serio o dzieleniu masy myślą i jeszcze się nie chcą do tego przyznać, że tak myślą .

  1. PAN-KARTON 2024-02-03 22:50:36

    Dlaczego żart ? Ja też się zastanawiałem co to jest skala a co to jest waga w skali ? Jak mi na kalkulatorze wyszło że model samolotu powinien ważyć z 80kg to sobie dałem spokój z takim liczeniem Trzeba by się zastanowić czy zwykłe dzielenie masy oryginału przez skalę jest prawidłowe ? % nie lubią dzielenia. Z 0,5l. spirytusu 90% nie zrobisz 1l. gorzały 45%

     

    PAN-KARTON
    Piotrek, tutaj masz mega wywód na ten temat z pominięciem logiki i przysłowiowego "chłopskiego rozumu".  A na koniec foch. 

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3662,29,m1-a1-abrams-skala-116

    Edit. 

    Widzę, że dopisałeś to co ja mniej, więcej wcześniej pisałem, ale niektórzy myślą, że inni tak serio o dzieleniu masy myślą i jeszcze się nie chcą do tego przyznać, że tak myślą .

    tulipan740i

    Matematyki nie oszukasz ! Wywodu wcześniej nie czytałem. Dobrze że się udało zgodzić co do tych kg.

    Na dowód niedowiarkom : do podniesienia oryginalnej naczepy powinno wystarczyć 25 chłopa. czyli każdy bierze i dźwiga 700kg. 15625 chłopa dygło by bez problemu taki ciężar

  1. tulipan740i 2024-02-03 22:56:45

    Matematyki nie oszukasz ! Wywodu wcześniej nie czytałem. Dobrze że się udało zgodzić co do tych kg.

     

    PAN-KARTON
    Właśnie i nikt jej nie chciał oszukiwać, dlatego tym razem tak wyraźnie zaakcentowałem, że ten rachunek to żart. 



  1. PAN-KARTON 2024-02-03 23:03:02

    Matematyki nie oszukasz ! Wywodu wcześniej nie czytałem. Dobrze że się udało zgodzić co do tych kg.

     

    PAN-KARTON
    Właśnie i nikt jej nie chciał oszukiwać, dlatego tym razem tak wyraźnie zaakcentowałem, że ten rachunek to żart. 



    tulipan740i

    Chyba że się mylimy ? podejmę temat jeszcze raz na spokojnie !

    edit:

    Dobrze ! masę w skali musimy dzielić przez sześcian skali ! Najprościej bo w pamięci można to policzyć na przykładzie 1 m3 wody !

    edit II :
    doczytałem wątek z linku... ale dyskusja była zacięta... koniec końców wychodzi sześcian skali !

  1. tulipan740i 2024-02-05 09:52:34

    doczytałem wątek z linku... ale dyskusja była zacięta... koniec końców wychodzi sześcian skali !

    PAN-KARTON

    To prawda Piotrze działo się niestety. 

  1. tulipan740i 2024-02-05 10:08:23

    Jeszcze na chwilę wrócę do swojej sobotniej wypowiedzi o wadze modelu.

    Naprawdę nie widzę powodu dla którego miałbym sobie nie pożartować na temat wagi modelu w stosunku do skali. Nie zamierzam się wstrzymywać w tym temacie tylko dlatego, że ktoś jest zwykłym sztywniakiem i nie zna się na żartach. Nie zna się na żartach mimo, że starałem się jak umiałem pewnemu osobnikowi wytłumaczyć, że to był żart, ów osobnik nie przyjmował tego do swojej wiadomości i nawet wymyślił już kultową "ikonkę bezpieczeństwa" Jeszcze zmienił Avatar na prowokujący .Żeby było po jego myśli ja miałem się przyznać do tego, że obliczenie masy modelu dzieląc przez skalę to jest właściwy rachunek dla mnie i wtedy będzie zadowolony. Jego zwrot że widzi że uraził moja dumę czy coś w tym stylu ( nie zacytuję tego ponieważ też usunął swoje wpisy) a następnie już nie komentował moich prac odbieram jako wspomniany foch. 

    Tutaj też można zauważyć swoiste kuriozum. Ode mnie wymagał przytakiwanie po jego myśli a sam się strasznie oburzył, że Piotrek niby z niego robi lenia co nie chce mu się doczytać jego wpisu. 

    Po tym jak wywołał swoją aferę nie widziałem sensu z podtrzymywania swoich dotychczasowych komentarzy dotyczących jego prac. Z resztą robiąc korzystam z funkcji usuń  bo mam do tego prawo a nie w sposób np. hakerski.  

  1. tulipan740i 2024-02-05 10:38:01

    Skoro kasowanie wpisów to taka wielka zbrodnia w oczach niektórych to ja tylko przypomnę skasowanie całego wpisu jak to kogoś ze szkoły wysłano na praktyki do Bydgoszczy w przywitali Chomingha a potem udawanie Greka. Jak widać jednym wolno innym się wytyka. 

  1. AndDi 2024-02-05 10:59:23

    Skoro kasowanie wpisów to taka wielka zbrodnia w oczach niektórych to ja tylko przypomnę skasowanie całego wpisu jak to kogoś ze szkoły wysłano na praktyki do Bydgoszczy w przywitali Chomingha a potem udawanie Greka. Jak widać jednym wolno innym się wytyka. 

    tulipan740i

    Wpis został usunięty, ale do niego się nikt nie odnosił, więc nie miał wpływu na cokolwiek. Nie tak jak inni poprawiają, gdy coś już ktoś o tym wpisie napisał i krzyczą później, że przecież co innego mieli na myśli.

    Nawet w tym powyższym wpisie zawarłeś nieprawdę, gdyż to nie było w Bydgoszczy .

  1. tulipan740i 2024-02-05 11:23:13

    Wpis został usunięty, ale do niego się nikt nie odnosił, więc nie miał wpływu na cokolwiek. Nie tak jak inni poprawiają, gdy coś już ktoś o tym wpisie napisał i krzyczą później, że przecież co innego mieli na myśli.

    Nawet w tym powyższym wpisie zawarłeś nieprawdę, gdyż to nie było w Bydgoszczy .

    AndDi

    Uderz w stół a nożyce się odezwą.

    A jak miał się odnieść jak go skasowałeś po paru minutach. 

    To teraz nastaje nowa moda. Jak ktoś się nie odnosi do wpisów to można, albo trzeba je kasować. 

    To może w Toruniu. To nie ma znaczenia teraz. Jakoś wcześniej nie umiałeś tego potwierdzić gdy się tak udzieliłeś w relacji WSK o łańcuchu 

  1. AndDi 2024-02-05 11:31:21

    Wpis został usunięty, ale do niego się nikt nie odnosił, więc nie miał wpływu na cokolwiek. Nie tak jak inni poprawiają, gdy coś już ktoś o tym wpisie napisał i krzyczą później, że przecież co innego mieli na myśli.

    Nawet w tym powyższym wpisie zawarłeś nieprawdę, gdyż to nie było w Bydgoszczy .

    AndDi

    Uderz w stół a nożyce się odezwą.

    A jak miał się odnieść jak go skasowałeś po paru minutach. 

    To teraz nastaje nowa moda. Jak ktoś się nie odnosi do wpisów to można, albo trzeba je kasować. 

    To może w Toruniu. To nie ma znaczenia teraz. Jakoś wcześniej nie umiałeś tego potwierdzić gdy się tak udzieliłeś w relacji WSK o łańcuchu 

    tulipan740i

    Biedaku, ale Ty masz problemy

  1. tulipan740i 2024-02-05 11:46:39

     

    Biedaku, ale Ty masz problemy

    AndDi
    Jak już brakuje merytoryki to idziesz w tak płytkie wypowiedzi. Mógłbym Cię nazwać staruszkiem z różowymi słuchawkami w uszach , ale mam więcej kultury . 

     

  1. AndDi 2024-02-05 11:53:05

     

    Biedaku, ale Ty masz problemy

    AndDi
    Jak już brakuje merytoryki to idziesz w tak płytkie wypowiedzi. Mógłbym Cię nazwać staruszkiem z różowymi słuchawkami w uszach , ale mam więcej kultury . 

     

    tulipan740i


  1. tulipan740i 2024-02-05 11:56:05

     

    Biedaku, ale Ty masz problemy

    AndDi
    Jak już brakuje merytoryki to idziesz w tak płytkie wypowiedzi. Mógłbym Cię nazwać staruszkiem z różowymi słuchawkami w uszach , ale mam więcej kultury . 

     

    tulipan740i


    AndDi

    Taaak wiem, że jesteś z siebie dumny. Różowy to śliczny kolor dla faceta. 

  1. AndDi 2024-02-05 12:25:30

     

    Taaak wiem, że jesteś z siebie dumny. Różowy to śliczny kolor dla faceta. 

     

    tulipan740i

    Słabe, bardzo dziecinne, nawet jak na Ciebie

  1. tulipan740i 2024-02-05 12:30:03

    Słabe, bardzo dziecinne, nawet jak na Ciebie

     

    AndD  
        
    Jesteś w tej słabizny doskonałym przykładem.  Jak wyżej. Mrytoryki brakło, poszedłeś w wyzwiska. 
    A tak całkiem serio, to męskich tych słuchawek nie było? 



  1. PAN-KARTON 2024-02-05 15:39:36

    My jesteśmy przedszko-ludki
    Hopsa sa hopsa sa

    Pod wpisami nasze smutki
    Hopsa hopsa sa

    Wylewamy słówek sporo
    Oj tak tak oj tak tak

    W naszych głowach słynny Zorro
    To nasz to nasz znak
    Gdy ktoś w strofach się zapędzi
    Trututu trututu

    Aż mnie ręka mocno swędzi...
    Lulu lulu Lu

    A ja lubię kartonówki
    Ajajaj ujajaj

    Szkoda naszej mlecznej krówki
    Uh hu hu hu hu

    Mój cover przyśpiewki "My jesteśmy krasnoludki" z dedykacją dla dorosłych Panów A & T...

  1. tulipan740i 2024-02-05 15:47:31

    Piotrek, przecież sam widzisz, że się tu władował ze swoimi odwiecznymi pseudo filozofiami. Ja mu w jego Kopciuszka nic nie pisze. Na razie nie pisze. 

Rezultaty 120 - 140 z 141 pozycji
Udostępnij temat: