Oshkosh M 977 HEMTT

  1. PAN-KARTON 2023-08-22 16:51:30

    Widać że wiesz co robić !! Też bym tak chciał - może kiedyś ?

    SUB...

  1. tulipan740i 2023-08-22 16:55:01

    Ale wiesz co Kamil, zmotywowałeś mnie.  Przednie okolice ramy jeszcze lekko podszlifuję i wytnę te babole. Obiecuję. Dzięki Ci za cenną uwagę. 

  1. tulipan740i 2023-08-22 17:00:27

    Widać że wiesz co robić !! Też bym tak chciał - może kiedyś ?

    SUB...

    PAN-KARTON


    Piotrek, zachęcam. To wcale nie takie trudne. Jakbyś się zdecydował to zawsze służę pomocą.

  1. Limaks 2023-08-22 20:16:39

    Ale wiesz co Kamil, zmotywowałeś mnie.  Przednie okolice ramy jeszcze lekko podszlifuję i wytnę te babole. Obiecuję. Dzięki Ci za cenną uwagę. 

    tulipan740i


    Matko jedyno

    Jakbyś to nawet zostawił, to było by elegandzko.

    Ale mimo to cieszę się, że mogłem pomóc motywacją

    Teraz jak się rozkręcisz, to wykonem pobijesz abramsa

     

  1. tulipan740i 2023-08-22 20:58:44

    Taaaa. Pobiję jak go nie będę zbytnio brał pod obiektyw.  A tak serio w Abramsie praktycznie wszystko było podkladowane, więc takich baboli się nie znajdzie.  

  1. PAN-KARTON 2023-08-22 21:41:35

    Grzegorz to zapytam:

    czy żeby zrobić tak dobry model z Kartonu konieczne jest używanie areografu ? Nie wiem jak to napisać jak złożyć pytanie... Chcę się po prostu dowiedzieć czy opanowanie sztuki malowania areografem mnie czeka w dążeniu do doskonałości ?

  1. Limaks 2023-08-22 21:51:57

    Piotrek, to może ja odpowiem (że się tak wetnę) ... 

    To wszystko zależy co chcesz w modelu osiągnąć.

    Na pewno operowanie aero pomoże Ci na więcej wizualnych manewrów i udoskonaleń.

    Natomiast jeśli chcesz skleić standard to  aerograf nie będzie Ci potrzebny.

    Na Twoje pytanie do Grześka odpowiedział bym, że : Tak. Konieczne jest operowanie aerografem z dodatkową umiejętnością dobierania kolorów retuszu. Co by nie było , to żeby tak zrobić model jak Grzesiek jest niebywałe trudno. Ale jak widać da się. 

    I przepraszam za takie niegrzeczne wcięcie się w temat. Miałem myśl i nie chciałem jej zgubić.

  1. PAN-KARTON 2023-08-22 22:08:50

    Dzięki Kamilu, Grzesiek się nie obrazi a jak zechce dodać od siebie dwa słowa to będę miał dwie odpowiedzi co podniesie rangę zapytania ! i moje zaciekawienie tematem.

    Jeszcze daleko mi do takiego Mistrzostwa wiem i widzę to ale nie spocznę na laurach, aby życia starczyło

  1. Limaks 2023-08-22 22:15:35

    Takiego poziomu życzę każdemu modelarzowi

    Najważniejsza jest praktyka i chęć eksperymentowania.. po jakimś czasie to przynosi efekty i odkrywa nowe horyzonty.

  1. tulipan740i 2023-08-23 09:58:26

    Grzegorz to zapytam:

    czy żeby zrobić tak dobry model z Kartonu konieczne jest używanie areografu ? Nie wiem jak to napisać jak złożyć pytanie... Chcę się po prostu dowiedzieć czy opanowanie sztuki malowania areografem mnie czeka w dążeniu do doskonałości ?

    PAN-KARTON

    Piotrze, malowanie aerografem nie jest wyznacznikiem dobrego modelu. Zawsze ważną rzeczą przed malowaniem, czy to pędzelkiem, czy aero jest dobre przygotowanie powierzchni malowanej. Dobre modele można też malować pędzelkiem. Natomiast jeżeli malujesz pędzlem ważne, żebyś nie robił tego zbyt gęstą farbą, albo za rzadką. W pierwszym przypadku zostawać mogą ślady po pędzlu a w drugim nie będzie dobrego krycia. Ewentualnie przy gorszym kryciu można pomalować drugą warstwą. Ważny jest też sam pędzel, bardziej twardy lub miękki. Reasumując, malując pędzlem trzeba sobie dobrać wspomniane parametry. Jeżeli chodzi o aero to dużą zaletą jest to, że oszczędzasz farbę bo napyla cieńszą warstwę. Dodatkowo aero pokrywa dużo bardziej równomiernie niż pędzelek. Można też przy jego pomocy malować oznaczenia i napisy z wcześniej przygotowanych szablonów. Wadą jest to, że trzeba go rozebrać i dobrze umyć po każdym malowaniu. Każdy ma swoje ulubione techniki i preferencje. Ja jednak gorąco zachęcam Cię do spróbowania pracy z aerografem. Jego obsługa jest prosta. Szybko nabierzesz wprawy. 

  1. PAN-KARTON 2023-08-30 20:46:23

    Proszę zajrzyj do ogłoszeń na forum. Jest idea zrobienia czegoś fajnego. Post o nazwie „Ogłoszenie 2024 – plebiscyt - ruszenie pospolite 2024” opublikowany przez PAN KARTON. Zapraszam do komentowania i wypowiedzenia swojego zdania w tym temacie !

  1. tulipan740i 2023-09-01 21:11:13

    Trafiła mi się ”druciana” robota. Boki opon trochę nabrały charakteru, chociaż na tym nie koniec. Z daleka, czyli na pierwszym foto nic specjalnego na nich nie widać. Dopiero na fotkach pojedynczych kół widać drucik 0.1 mm ułożony w pajęczynę. Układanie tego to karkołomna praca. Oczywiście okleiłem drucikiem obie strony, czyli z zapasem 18 stron. Opony dopiero pomalowane podkładem. Tutaj podkład miał dwojakie zadanie. Pierwsze to ładnie wtopić boki bieżnika w zarys opony i drugi ten drucik jest częściowo przyklejony właśnie na podkład. Częściowo bo jego skrzyżowania są przyłapane na CA. Zostaje doszlifować nadmiar kleju czubkiem skalpela i dodać napisy. Napisy będą laserowe jako marka i model opony. 

    Kamil, pamiętam. Dzisiaj nie chciało mi się odpalać aero, ale babole na przekładni kierowniczej i podłużnicach już wycięte. 

  1. Limaks 2023-09-01 21:29:10

     

    Kamil, pamiętam. Dzisiaj nie chciało mi się odpalać aero, ale babole na przekładni kierowniczej i podłużnicach już wycięte. 

    tulipan740i


    No.. zuch chłopak

    Co do opon i bierznika (wytłoczeń) na osnowie.

    Rewelka. Wygląda to bardzo realistycznie. 

    Swoimi patentami na pewne rzeczy zawstydzasz niejednego modelarza.

  1. PAN-KARTON 2023-09-01 21:33:23

    Nie zdążyłem napisać pierwszy A chciałem napisać to co napisał Kamil

    bajka !

  1. tulipan740i 2023-09-01 21:39:28

    Panowie, wcale nie taka bajka.

    Jak na ręczne robótki przystało są nie równie odległości między kręgami. Co prawda niewielkie, ale w tej skali już rzucają się o oczy. Oczywiście na fotkach to najbardziej widać.

    Całość pójdzie w kolor to już trochę mniej zobaczymy, ale do ideału brakuje.

    Niemniej jednak cieszy mnie , że się podoba. Ten drucik jest chyba najbardziej odpowiedni to tego typu zadań. 

  1. tulipan740i 2023-09-01 21:45:43

    Tutaj jest prawie ideał. Prawie, bo ta pajęczyna jest częściowo za gruba patrząc na foto oryginału. To plastik chyba w skali 1:35. 

    Tutaj z daleka nie widać faktury opon.
  1. PAN-KARTON 2023-09-01 21:48:28

    Powodzenia przy napisie MICHELIN z tego drucika 

  1. tulipan740i 2023-09-01 21:58:15

    Powodzenia przy napisie MICHELIN z tego drucika 

    PAN-KARTON


    Nie, nie Piotrek. Takim masochistą to ja nie jestem. 

    Tak jak napisałem wyżej napisy zamówię sobie jako laserowe. 

    Zrobić je z drucika tak, żeby przyzwoicie wyglądały to już chyba za wiele. 

  1. a.pokryszyn 2023-09-01 22:45:16

    A już miałem pospieszyć z radą, że doskonale sam ogarniesz wydzieraganie napisów, kiedy uświadomiłem sobie, że troszkę tych opon jest. 

    A jaki drucik miał zastosowanie do imitacji żebrowania?

    Żeby mój wpis nie był zupełnie bezproduktywny, to może w przyszłości zamiast drucika, mógłbyś zastosować wyciągnięty nad płomieniem fragment ramki wtryskowej z modeli plastikowych. Myślę, że wówczas łatwiej utrzymać by było centryczny kształt, a tym odległości pomiędzy poszczególnymi pierścieniami. Tak tylko głośno sobie pomyślałem. 

  1. Egon41 2023-09-01 22:50:31

    Te koła, z całą tą druciarnią, to mnie zmiażdżyły. Teraz to pójdę pobawić się w piaskownicy, albo wezmę wycinankę z " Misia". Kapitalna robota, wielki szacunek.

    Pozdrawiam Egon

Rezultaty 60 - 80 z 141 pozycji
Udostępnij temat: