Oshkosh M 977 HEMTT

  1. PAN-KARTON 2023-12-02 05:59:42

    Grzegorz a w koncu cos jest ruchomego w modelu ? Cos sie rozklada, podnosi ? Takie przynajmnien bylo zalozenie przy doborze lin.

    Dzis musze poswiecic pare godzinni przesledzic Twoja relacje pare razy... Jak to sie dzieje ze Wam tak latwo i przyjemnie przychodzi to sklejanie w tym stylu ? Magia... 

  1. tulipan740i 2023-12-02 10:56:34

    Grzegorz a w koncu cos jest ruchomego w modelu ? Cos sie rozklada, podnosi ? Takie przynajmnien bylo zalozenie przy doborze lin.

    Dzis musze poswiecic pare godzinni przesledzic Twoja relacje pare razy... Jak to sie dzieje ze Wam tak latwo i przyjemnie przychodzi to sklejanie w tym stylu ? Magia... 

    PAN-KARTON

    Piotrek, faktycznie trzeba relacje prześledzić bo pisałem o tych "ruchomosciach" wcześniej. 
    Tak na szybko mogę Ci wyliczyć co się kręci i przesuwa. 

    Oczywiście HDS cały ruchomy wraz z podporami stabilizującymi. 

    Otwierane drzwi, częściowo ruchome zawieszenie, obie skrętne osie wraz z drążkami kierowniczym do przekładni, oczywiście koła obrotowe. 

    Wały napędowe obrotowe i pracujące pod kątem (przeguby krzyżakowe) też ruchome. Dodatkowo pracują na wielowypuście i podczas pracy zawieszenia najdłuższe wyraźnie zmieniają swoją długość co mi się szczególnie podoba. 

    Obrotowa szpula wyciągarki. Otwierane wszystkie burty paki ładunkowej. Otwierane wszystkie cztery  klapy  obudowy silnika. W stanie złożonym możliwe jest otworzenie tylko górnych bo dolne są blokowane przez pozostałą zabudowę pojazdu. Taka konstrukcja. 

    Wentylator chłodnicy montowany z przodu silnika jest obrotowy i pracują nawet paski klinowe. Ruchomy też jest żuraw do zdejmowania i zakładania koła zapasowego. 

    Wszelkie szekle i uchwyty z boku ramy też ruchome. 

    Ktoś by się zapytał po co robić tyle ruchomych części? A no po, że dla własnej satysfakcji to jeszcze tyle "ruchomości" umożliwia różną konfigurację pojazdu i model nie jest monotonny. 

     

  1. PAN-KARTON 2023-12-02 13:35:29

    [...]

    Ktoś by się zapytał po co robić tyle ruchomych części? A no po, że dla własnej satysfakcji to jeszcze tyle "ruchomości" umożliwia różną konfigurację pojazdu i nie czyli model monotonnym. 

     

    tulipan740i


    Kurka to to nie model tylko zajefajna "zabawka" dla dużych dzieci ! Relację jak pisałem prześledzę i potwierdzę Twój opis Druga sprawa, dałeś czadu. Teraz będę myślał co zrobić w mojej Tatrze ruchomego ??? Od początku miała być w zamyśle klapa podnoszona ( pokrywa silnika ), ale jak napisałeś o swoim silniku i wszystkim tym co tam się dzieje to nie będę spał dzisiaj... czacha dymi...

    Będę musiał poprawić odpowiedź do Karola...

  1. Egon41 2023-12-02 17:26:49

    Po obejrzeniu takiego modelu, mam ochotę wziąć łopatkę, wiadereczko i pobawić się w piaskownicy, a nie brać się za modele. Kapitalny model i dowód na to, że ze starego wydania można wyciągnąć bardzo dużo, jak się tylko chce. Podziwiam wykonanie, wielki szacun za wykonaną i pracę.

    Pozdrawiam Egon 

     

     

  1. tulipan740i 2023-12-02 18:56:38

    Cieszy mnie, że się podoba. 

    Egon41, to prawda, że z każdej wycinanki można wyczarować co tylko się chce, ale nie klejąc w standardzie i nie trzymając się kurczowo lepszego, czy gorszego opracowania. Niestety im dalej w las, tym więcej czasu na to trzeba poświęcić. Gdyby objętość modelu podzielić na cm3 to taka praca zawiera największą średnią części przypadającej na tą jednostkę. To mi się właśnie podoba w takiej waloryzacji

    Panowie, dziękuję za uznanie. 

    Tymczasem zamontowałem karabiny na drzwiach bo wczoraj zapomniałem, że to mnie jeszcze czeka i zabrałem się za szukanie dokumentacji i szczegółowej treści oznaczeń i przeskalowanie jej do modelu. 

    Zamontowane karabiny na drzwiach według TM są bez magazynów co jest jak najbardziej zrozumiałe i ze względów bezpieczeństwa jak i z punktu widzenia funkcjonalności uchwytu do zamykania drzwi, ale no za cholerę nie umiałem tych KM-ów wykastrować z amunicji i zamontowałem je z magazynkami. 

  1. Limaks 2023-12-03 21:16:46

    Jakością bijesz na łeb nie jedną fabrykę... 

    Szok i uznanie za razem. 

     

  1. tulipan740i 2023-12-04 09:30:48

    Jakością bijesz na łeb nie jedną fabrykę... 

    Szok i uznanie za razem. 

     

    Limaks
    Nie bądź zaszokowany, za uznanie dzięki.
    Manufaktura gorą.



  1. PAN-KARTON 2023-12-04 10:37:32

    Jakością bijesz na łeb nie jedną fabrykę... 

    Szok i uznanie za razem. 

     

    Limaks


    Czytaj jak wyżej... bez błędnie - Szoku nie będzie co byś tam nie ukrywał

  1. tulipan740i 2023-12-22 17:30:34

    Oznaczenia są już zwymiarowanie i niedługo zabiore się za nie.

    Tymczasem wykonałem podstawkę. Ponieważ w modelu jest dość dużo detali widocznych od spodu to tym razem postawiłem na lustro. 

    Akurat potrzebne lustro znalazłem w domowych zasobach, bo już myślałem, że będę musiał je podprowadzić jakiejś nadętej panince zza tegorocznego wigilijnego stołu. 

    Podstawka drewniana, ale tym razem do lustra nie pasowały mi słoje drewna, więc została pomalowana czarnym matem. 

    Gablotka zamówiona już w drodze. 

    Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. 

     

  1. PAN-KARTON 2023-12-22 17:54:27

    Tymczasem wykonałem podstawkę.

    Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. 

     

    tulipan740i


    Co tam się dzieje w szoferce ?  szyby pozaklejane, tylko pisk...

    Grzegorzu a mógłbyś nie wkurzać ludzi na Święta takimi modelami poezja... brak mądrego opisu

    Na wzajem.

  1. tulipan740i 2023-12-22 18:19:40

    Co tam się dzieje w szoferce ?  szyby pozaklejane, tylko pisk...

    PAN-KARTON 
    Za życzenia dzięki.
    Piotrek jesteś ciekawski jak baba, czy głodnemu chleb na myśli?  A co się ma dziać w szoferce. Załoga akurat tej ciężarówki wjeżdża do lasu tylko w celach wojskowych.
    A tak serio to sobie na razie zostawiłem te "zasłonki". One nawet nie są mocno przyklejone bo po malowaniu były już odklejanie w celu wklejenia uszczelek. Tak sobie wymyśliłem, że zdejmę je dopiero wtedy gdy zakończę wszelkie pracę i powędruje prosto w gablotki. Jednak jak bardzo chcesz to mogę Ci odsłonić okienko, czy dwa. Zapewniam, że panienki tam żadnej nie ma. Do wóz dla prawdziwych facetów. 

     

  1. PAN-KARTON 2023-12-23 06:57:15

     Zapewniam, że panienki tam żadnej nie ma. Do wóz dla prawdziwych facetów. 

     

    tulipan740i


    Grzegorz to sam sobie zaprzeczasz Jak to wóz dla prawdziwych facetów to tam powinna być Panna, przynajmniej taka jak u Sebastiana w Lotusie czy w Lotosie ? To miała być moja dziewczyna ale Wojok się obruszył i nici z romansu

    Został klosz i MT !!!

  1. tulipan740i 2023-12-23 07:59:08

    Piotrek, bo to wóz dla prawdziwych facetów, żołnierzy profesjonalistów co nie myślą w boju o panienkach i sami nimi nie są i nawet jeżdżą jak prawdziwi faceci. 

     

    https://youtu.be/8WKJU9e5lkw?si=3UqyULJoHCTVgVHS

    Na powyższe przykłady może spuśćmy zasłonę milczenia. 

  1. PAN-KARTON 2023-12-23 08:28:09

    Na powyższe przykłady może spuśćmy zasłonę milczenia. 
    tulipan740i


    Ok ! żarty na bok Filmik z udziałem M977 fajny, ale w 1986r. maluchem, takimi poślizgami się Panny wyrywało No ale nie M977...

    To były czasy, a teraz kontrola trakcji i kuniec

  1. tulipan740i 2023-12-23 08:50:19

    To były czasy, a teraz kontrola trakcji i kuniec

    PAN-KARTON
    Najlepsza kontrola trakcji to taka, którą można wyłączyć.
    W maluchu też była kontrola trakcji tylko wbudowana w słaby silnik. 



  1. tulipan740i 2024-02-02 15:39:22

    Jakiś czas temu skończył się Oshkosh. 

  1. PAN-KARTON 2024-02-02 16:09:11

    Jakiś czas temu skończył się Oshkosh. 

    tulipan740i


    Można by Twoją galerię zastąpić jednym zdjęciem

    Grzegorz nie obrażaj się. Moje porównanie zawiera głębszą myśl którą ciężko by opisywać słowami...

  1. tulipan740i 2024-02-02 16:41:50

    Piotrze, ale to nie jest galeria. Galerię robiłem gdzie indziej.. 

  1. PAN-KARTON 2024-02-02 17:05:49

    Piotrze, ale to nie jest galeria. Galerię robiłem gdzie indziej.. 

    tulipan740i

    Tam fotek nie można dodawać A wpis złożyłem zasłużony !

Rezultaty 100 - 120 z 141 pozycji
Udostępnij temat: