Tachikawa Ki - 36 Ida < z > WAK, skala: 1/33

  1. PAN-KARTON 2023-10-12 20:34:18

    Krystian dobrze mowisz, ale musialem sie ratowac bo zapomnialem o szybkach jak podzycie bylo plaskie. I wykorzystalem kawalki wyciete z owiewki na ktorej tedtowalem probki tasmy ktore dostalem od producenta. A na nich juz byl przyklejony karton. Moze dlatego wyszlo to jakos od d...y strony ?

    Retusz zrobilem przed ale nie tym kolorem. Podebralem do czesci wycinanej a nie poszycia.

    Inaczej pewnie wykonuje sie owiewke a inaczej szyby, i to jeszcze miedzy burtami wnetrza a poszyciem. Nie mam jeszcze takiego doswiadczenia i pewnie dzieki tasmie POP1 wypracuje wlasna technike, ale to przyjdzie z czasem. Poki co kazdy sposob opisany przez Was analizuje i wyciagam wnioski. Wiem dzis ttle ze wspomniana tasma ulatwia prace z przeszkleniami bo jest lepsza od wszystkiego co na rynku... gwarantuje, podpytajcie Limaksa on wie jak dobry to produkt. Kikol77 tez by wiedzial ale poczta polska zajumala paczke ktora mu wyslalem.

    Na obecna chwile zostal mi kawalek na owiewke w Ki-36

     

  1. Limaks 2023-10-12 22:35:15

    Nie muszą pytać. Sam potwierdzę.

    Taśma spełnia najważniejsze funkcje jeśli chodzi o klejenie owiewek. Powiem więcej. Jest dosłownie do tego stworzona. Pięknie się układa, ma mocny klej, nie zaciąga się przy cięciu i jest cienka. To ostatnie to największy atut. 

    Jeśli taśmą będzie dostępna i Piotrek da tylko o tym znać, to zamawiam jej trochę więcej. 

     

  1. PAN-KARTON 2023-10-12 22:43:06

    Nie muszą pytać. Sam potwierdzę.

    Taśma spełnia najważniejsze funkcje jeśli chodzi o klejenie owiewek. Powiem więcej. Jest dosłownie do tego stworzona. Pięknie się układa, ma mocny klej, nie zaciąga się przy cięciu i jest cienka. To ostatnie to największy atut. 

    Jeśli taśmą będzie dostępna i Piotrek da tylko o tym znać, to zamawiam jej trochę więcej. 

     

    Limaks


    Bezie na 100% tylko nie ma czasu się tym zająć. Jeszcze chwilę zejdzie się aby ustalić kwestię ostatecznej ceny... Tak jak gadaliśmy Kamil nie będzie to drogie. W cenie przesyłki InPost zamówisz na 3-4 samoloty.

  1. Kikol77 2023-10-13 00:02:17

    Ja też śmiało zamówie kilka arkuszy jak już bedzie dostępna :)

  1. PAN-KARTON 2023-10-13 09:24:36

    Poszycie sklejone. Tak jak u Piotra z relacji Tachikawa Ki - 36 Ida wyd. WAK, skala: 1/33 poszycie "wystało" do przodu dokładnie 0,7mm więc wkleiłem dodatkową wręgę W-2.

    Osiowość kadłuba zachowana poszycie chyba elegancko (?) Dolne okienko ( wizjer ) spasowany do elementu dolnopłata. Tam też będzie trzeba wstawić szybkę No to idę w stronę ogona a jednocześnie śmigieł. Jeszcze kilka drobnych retuszy co widać na fotkach ale to zrobię jak będę miał więcej elementów powycinanych do malowania.

  1. Kikol77 2023-10-13 09:49:40

    powoli zaczyna wyglądać jak samolot :)

    ciekaw jestem jak finalnie wyjdą te przeszklenia w podłodze, to dośc karkołomna akja :) 

  1. PAN-KARTON 2023-10-13 10:58:21

    powoli zaczyna wyglądać jak samolot :)

    ciekaw jestem jak finalnie wyjdą te przeszklenia w podłodze, to dośc karkołomna akja :) 

    Kikol77


    Myślę że po prostu wytnę okienka, retusz i szyba...

    Nauka nie idzie w las !!! Jestem ogromnie zadowolony i wdzięczny Kamilowi z lekcji których mi udzielił w Szczecinie.

    Na zdjęciach wykonane łączenia. Bez retuszu, krawędzie cięte pod kątem i klejone na BGC. Wychodzi genialnie ( nie chwaląc się )

    KAMILU jeszcze raz Dziękuję jesteś WIELKI

    Krystian stwierdził że moje lepidła zaczynają przypominać samoloty. To dla mnie ogromna nagroda !

    Przede mną osłona silnika ( nr 59 ) to będzie wyzwanie... zobaczymy jak wyjdzie

  1. a.pokryszyn 2023-10-13 11:06:08

    Piotrze, nadwyraz zinterpretowałeś ostatnie zdjęcia z mojej relacji (z wystającym do przodu segmentem). U mnie, powodem tego jest grubość paska łączącego. Widoczne na zdjęciach w mojej relacji poszycia są spasowane na sucho, na wcisk, z minimalnym oporem. Kiedy pocienię paski, powinno być dobrze, tj. pierwszy segment powinien dojść na swoje miejsce. U Ciebie, dopatrzyłem się przesunięcia w poziomie, tj. oklejka poszycia zew. kabiny nie zgrywa się z długością burt poszycia wewnętrznego. Stąd też domniemam, że nastąpiło u Ciebie wysunięcie kolejnego segmentu.

  1. PAN-KARTON 2023-10-13 11:31:03

    Piotrze, nadwyraz zinterpretowałeś ostatnie zdjęcia z mojej relacji (z wystającym do przodu segmentem). U mnie, powodem tego jest grubość paska łączącego. Widoczne na zdjęciach w mojej relacji poszycia są spasowane na sucho, na wcisk, z minimalnym oporem. Kiedy pocienię paski, powinno być dobrze, tj. pierwszy segment powinien dojść na swoje miejsce. U Ciebie, dopatrzyłem się przesunięcia w poziomie, tj. oklejka poszycia zew. kabiny nie zgrywa się z długością burt poszycia wewnętrznego. Stąd też domniemam, że nastąpiło u Ciebie wysunięcie kolejnego segmentu.

    a.pokryszyn


    Co do przednich części stelaża jestem pewien że dobrze poskładałem. Łączenie poszycia 38 i 40 zgodnie z instrukcją wypada przed wręgą 47. Juz wiem o co Ci chodzi z tym nasuwaniem na sucho, dopatrzyłem się.

    Co prawda miałem pewne problemy z tylną częścią tego segmentu i musiałem lekko dogiąć ogon do góry aby zeszło mi się to do kupy max 1mm.

    Widocznie zadziałało to co napisałeś o wycinaniu części po linii grafiki. 7 x 0,1mm równa się 0,7 mm i to tyle mi wystawa... Staram się ciąć tak jak pisałeś ale widocznie linia krawędzi części musi znikać (?) Zobaczymy jak będzie dalej a bardziej z dolnopłatem który musi poprzykrywać pewne rzeczy. Ciekawy jestem jak Ci to wyjdzie już po sklejeniu ? Pisz o wszystkim

    Prę do przodu coś wyjdzie... najwyżej kolejna taczka ze skrzydłami

  1. Limaks 2023-10-14 08:27:00

     


    Myślę że po prostu wytnę okienka, retusz i szyba...

    Nauka nie idzie w las !!! Jestem ogromnie zadowolony i wdzięczny Kamilowi z lekcji których mi udzielił w Szczecinie.

    Na zdjęciach wykonane łączenia. Bez retuszu, krawędzie cięte pod kątem i klejone na BGC. Wychodzi genialnie ( nie chwaląc się )

    KAMILU jeszcze raz Dziękuję jesteś WIELKI

    Krystian stwierdził że moje lepidła zaczynają przypominać samoloty. To dla mnie ogromna nagroda !

    Przede mną osłona silnika ( nr 59 ) to będzie wyzwanie... zobaczymy jak wyjdzie

    PPAN-KARTON
    Alesz prosz... jak uczeń pojętny to i nauka w las nie idzie. Od razu inaczej łączenia poszycia wyglądają. Ćwicz dalej, a efekty będą jeszcze lepsze. El.59 atakuj kulką, najpierw na sucho, a później już po sklejeniu BCG. Wyjdzie super.



  1. PAN-KARTON 2023-10-15 02:37:26

    Młoda godzina, chciałem coś dziś skleić ale ręce mi się trzęsą za bardzo i jak by oczy się pociły zamiast dłoni...

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4482,kalendarz-2024-informacje-wazne-zasady-zgloszenia-wyniki-

     

  1. PAN-KARTON 2023-10-16 03:32:08

    Z ciekawości poskładałem to na sucho. Nic jeszcze nie jest przyklejone do siebie jeśli chodzi o ogon z przedziałem kabin i przód wraz z silnikiem. Po pasowane czeka na moja odwagę

  1. Kikol77 2023-10-16 09:09:29

    Piotrek na co ci odwaga? najważniejsze żeby był fun z tego wszystkiego :)

    Ciężko wywnioskować po fotkach czy sie dobrze zgrywa - znaczy dobry kamuflaż :D

    Pierwsza przymiarka jest, to jeszcze dwie i klej :D (zgodnie z zasadą trzy razy przymierz raz sklej)

  1. Limaks 2023-10-16 10:11:27

    Miałem ten silniczek w rekach

    Pieknie wyszedl. A na żywo, to już w ogóle cacuszko.

    Łączenia poszycia faktycznie elegandzkie się wydają, choć w tym świetle się mocno zlewają z kamuflarzem. Gdybyś tak rozjaśnił miejsce robienia fotek jakąś dodatkową lampą to było by super.

    Spoko Piotrek. Ja też mam blokadę jak muszę skleić jakieś poważne miejsce, którego się boje. Ale przychodzi czas i pach! Sklejone. Więc nie obawiaj się bo to w końcu w Tobie dojrzeje I skleisz. 

  1. PAN-KARTON 2023-10-16 11:41:15

    Nie omieszkam się pochwalić w lepszym świetle jak posklejam to do kupy. To co na fotkach połapane na taśmę malarską zawijana w pętelkę. Ja używałem wręg laserowych i nie dopatrzyłem się że wręgę W21 należy pomalować na czarno. Jakie moje przerażenie było jak jedno do drugiego nie pasowało. Człon silnika wystaje po za kadłub po jakieś 3mm na każdą stronę, a ja myślałem że wręgi pomyliłem i załamka była na 5 minut. - to tak zwany brak doświadczenia. A stoi jak byk w instrukcji

    Wieczorem coś pocykam.

  1. PAN-KARTON 2023-10-16 16:52:54

    Ciężko wywnioskować po fotkach czy sie dobrze zgrywa - znaczy dobry kamuflaż :D

    Pierwsza przymiarka jest, to jeszcze dwie i klej :D (zgodnie z zasadą trzy razy przymierz raz sklej)

    Kikol77

    Łączenia poszycia faktycznie elegandzkie się wydają, choć w tym świetle się mocno zlewają z kamuflarzem. Gdybyś tak rozjaśnił miejsce robienia fotek jakąś dodatkową lampą to było by super.

    Spoko Piotrek. Ja też mam blokadę jak muszę skleić jakieś poważne miejsce, którego się boje. Ale przychodzi czas i pach! Sklejone. Więc nie obawiaj się bo to w końcu w Tobie dojrzeje I skleisz. 

    Limaks

    Zanim pokleiłem to 33 razy przykładałem na 10 sposobów ...  i pach ! Rozjaśniłem zdjęcia

    Dziś osłona nr 59, brrrrrrrrrrrrrrry

  1. Kikol77 2023-10-16 22:09:39

    No i co było się czego bać ?

  1. PAN-KARTON 2023-10-17 02:45:23

    No i co było się czego bać ?

    Kikol77

    Napełniłeś mnie optymizmem !

    No i poległem ( cz.nr 59 ) skopana. Mam drugi egzemplarz Ki-36 więc drugie podejście będzie. Źle wciąłem, złe kąty krzywizny i za głęboko zacząłem giąć. Już wiem jak to ugryźć. Oprócz części z wycinanki 3 razy próbowałem jak się do tego zabrać.

  1. Kikol77 2023-10-17 09:47:26

    Pamietaj ze tylko spokój cię uratuje  :)

    Powolutku, bez pośpiechu formuj delikatnie jak już bedzie samo trzymać kształt to delikatnie klejem i potem dopieszczanie :)

    Ciekawy jestem jak to wyjdzie takiej obudowy silnika jeszcze nie robiłem jak dotąd wszystkie były z pierścieni :)

  1. PAN-KARTON 2023-10-17 16:46:37

    Pamietaj ze tylko spokój cię uratuje  :)

    Powolutku, bez pośpiechu formuj delikatnie jak już bedzie samo trzymać kształt to delikatnie klejem i potem dopieszczanie :)

    Ciekawy jestem jak to wyjdzie takiej obudowy silnika jeszcze nie robiłem jak dotąd wszystkie były z pierścieni :)

    Kikol77

    Usiądź przed moim kompem i zachowaj spokój - nie da rady.

    Kalendarz K24 jest priorytetem. Mam duże wsparcie od Grupy A&H ( AndDi i Szaman ) uwijamy się. Wasze @ w tej sprawie też mnie mocno motywują. Jak włączam kompa to nie wiem czy kulką dopieszczać cz. nr 59 czy kulka w łeb...

    Będę się starał tym bardzie że fakt - zwykle to pierścienie...

     

Rezultaty 20 - 40 z 199 pozycji
Udostępnij temat: