Tachikawa Ki - 36 Ida < z > WAK, skala: 1/33

  1. Wojok 2023-10-28 11:10:02

    Może coś pomiędzy antracytem, a stalowym, czyli taki jaśniejszy grafit.

    Nie mogę , facet z facetem o kolorach gada, ale odjazd .

    AndDi


    To, że Wy o kolorach gadacie, to pikuś. To, że używacie symboli i numerów, to pan Pikuś. Ale to, że użyłeś nazwy antracyt, to już jest solidnie politycznie podejrzane

  1. AndDi 2023-10-28 13:23:36

    Wojok, efekt zamierzony i wypalił. Wiesz ile się naszukałem, żeby znaleźć nazwę takiego koloru w internecie?

  1. Wojok 2023-10-28 14:23:37

    Wojok, efekt zamierzony i wypalił. Wiesz ile się naszukałem, żeby znaleźć nazwę takiego koloru w internecie?

    AndDi


    Hmm, no ale to po co tak kombinowałeś ? Teraz takie czasy, że spokojnie mogłeś się oficjalnie ujawnić

  1. PAN-KARTON 2023-10-28 16:02:10

    noooo brawo ty nieźle to wyszło :) tak jak pisałes dopieścic na twardym i bedzie miodzio :)

    zakładam ze kleiłes BCG wiec uwazaj przy malowaniu mi czasem puszczał jak za duzo farby poszło albo za szybko kolejna warstwa :)jak masz lakierowana część przed montarzem to retusz na górnej powieżchni lrkko rozrzedzona farbą i nadmiar scierasz paluchem zostaje to co wcieknie w papier :)

    Kikol77


    No i tu muszę się przyznać. BGC jest sklejone w 75%. BYło 24 listki max 6 sztuk podklejałem magicem bo jakoś nie chciało złapać BGC. Jedno takie łączenie widać na fotkach )

    Obstawiam że w tych miejscach kapon jakoś wsiąkł mocniej w papier a kapon i BGC się nie lubieją...

    Jak by co pojawiły się wydechy i kolor od środka "antracyt" !!!  ( fotki wrzucę potem )

  1. PAN-KARTON 2023-10-28 16:28:42

    Pierwsza fotka. A co to takiego ? Musiałem zrobić kopyto ze styroduru. Obciągnąłem je stretchem aby klej nie łapał i podstawka z korka na klej na gorąco aby zbytnio nie latało. Sam sturodur za lekki był.

    Malowanie antracytem i wydechy, w dechę ! Wszystko jeszcze mokre było kiedy robiłem fotki z rana - jak widać.

    Stara prawda !: Jak już Ci wzrok siada to zrób zdjęcia i na dużym ekranie pooglądaj swoje dzieło - wszystko wyjdzie !

    Zaretuszowałem dodatkowo rant od strony łączenia z kadłubem.

    Dziś ogon zaczynam. I juz pierwsza d.blada. Wręga W-18 taki jak by pół krzyż, wycinana laserowo jest za mała i to sporo. Przymierzałem do oryginału z wycinanki i też by nic to nie zmieniło. Będzie trzeba obklejać cały dół na około

  1. PAN-KARTON 2023-10-28 18:39:48

    Info : !

    Autor pokićkał oznaczeni części ogona: 48P, 48L, - to 49. A 49 - to 49a co innego w instrukcji co innego na arkuszach... idzie dojść.

  1. PAN-KARTON 2023-10-28 21:44:01

    No to przygotowana robota na noc... Wycięte i poretuszowane schnie i czeka

    Ogon sztywnieje ...

  1. PAN-KARTON 2023-10-29 02:08:07

    Coś tam porobiłem... ale to są tak wiotkie elementy że ledwo 4 sztuki uformowałem i wstępnie skleiłem. Wszystko bez żadnej wręgi w powietrzu trzeba kształty utrzymać

    Trochę poprzerabiałem zamysł Autora i wykonałem dodatkowe usztywnienia. Bez tego było by to okrutnie delikatne. Cięcie, szlifowanie, pasowanie i od początku po parę razy a efektu nie przybywa... Podeschnie to rano jeszcze będzie głaskanie ogona.

    Elementy 49a , 51b , 52a , 52b, 53a, 53b podklejałem tekturka 0,4mm z kartonem uzyskuje 0,5mm i to dopiero wklejam do części ogona właśnie jako usztywnienie, dodatkowo podwójna wręga 18 w dolnej części dla spasowania płetwy rekina ( na fotce 2 ).

  1. Wojok 2023-10-29 02:23:53

    Ogon sztywnieje, głaskanie ogona, dziwne, zawoalowane deklaracje. Hmm, ta relacja robi się wysoce niepokojąca

  1. PAN-KARTON 2023-10-29 02:32:48

    Ogon sztywnieje, głaskanie ogona, dziwne, zawoalowane deklaracje. Hmm, ta relacja robi się wysoce niepokojąca

    Wojok


    A co ja poradzę że to tak się nazywa, a kto z czym skojarzy to nie moja rzecz Skończę z ogonem to się relacja wysoce uspokoi...
    chciałem napisać żeby sobie jaj nie robić, ale to już w ogóle by poszło nie w tym kierunku...

  1. PAN-KARTON 2023-10-29 16:46:31

    Przypasowane na sucho. Coś już tam widać na ogonie oprócz ketchupu Jest szansa że od jutra skrzydła

  1. Kikol77 2023-10-29 21:39:47

    Fajnie to idzie ciekaw jestem jak bedzie wygladał na żywo :)

  1. PAN-KARTON 2023-10-29 22:14:34

    Fajnie to idzie ciekaw jestem jak bedzie wygladał na żywo :)

    Kikol77


    Krystian jak odłożę na paliwo to przylecę nim do Ciebie

  1. PAN-KARTON 2023-10-30 14:26:06

    Nie udało się skończyć. Strasznie dużo sklejania jak na taki mały ogonek Retusiki na koniec to też nie 5min.

    Nie zapowiada się żeby znaleźć trochę czasu na sklejanie przez kolejne 2-3 dni.

  1. PAN-KARTON 2023-10-31 07:33:35

    Nie wytrzymałem,

    Moim zdaniem, co już wcześniej zauważyłem, wręgi wycięte laserowo są za małe. Jak by obkleić wszystkie krawędzie minimum paragonem to mogło by być OK z lekkim luzem. Nawet na połączeniach krzyżowych przydało by się lekkie zgrubienie. Ogólnie pasowanie jest dobre ale o wspomnianym fakcie należy pamiętać. Prawdopodobnie wykonam pod-poszycie z paragonów lub nawet z papieru xero.

    Najgorszą rzeczą w tym stelażu skrzydeł jest brak sztywności na dźwigarach które przechodzą prze kadłub. Pasują idealnie, sam byłem zaskoczony przy pierwszej przymiarce. Skrzydło Lewe i Prawe trzyma się na tekturze 1mm x 3mm x 2 dźwigary. Obróciłem dwa razy skrzydłami i czuje że nie wytrzyma to do momentu sklejenia z kadłubem. Postanowiłem nie wyrzuca firanek po wręgach, będę miał dokładny szablon kąta skrzydeł bo czuje że będę je wklejał osobno... albo trzeba będzie zmienić kolejność sklejania (?)

    edit:

    Ogona nie skleiłem na sztywno. Łatwiej mi będzie ustawić go do kąta skrzydeł po ich wklejeniu aby zgrała się ładnie cała geometria płatów i stateczników.

    Tak to wygląda:

  1. Kikol77 2023-10-31 09:25:38

    Kurcze piotrze chyba jednak mnie przegonisz :)

    Fajnie to wyglada jak mi brakuje sztywności to czasem biore żadki CA i nasączam tekture - ta piwna fajnie wchłania i oprócz zmiany koloru nie ma sladu a na sztywnosci zyskuje :)

    Co do wklejania paragonu jakoś nie do końca jestem przekonany chyba wolałbym dać papier ksero nawet z jednej strony tylko.

    fajna maszyna bedzie :)

  1. PAN-KARTON 2023-10-31 09:54:41

    Kurcze piotrze chyba jednak mnie przegonisz :)

    Fajnie to wyglada jak mi brakuje sztywności to czasem biore żadki CA i nasączam tekture - ta piwna fajnie wchłania i oprócz zmiany koloru nie ma sladu a na sztywnosci zyskuje :)

    Co do wklejania paragonu jakoś nie do końca jestem przekonany chyba wolałbym dać papier ksero nawet z jednej strony tylko.

    fajna maszyna bedzie :)

    Kikol77

    Krystianie spox, przede mną osłony kół... to podwójna robota jak przy osłonie silnika. czyli tydzień prób i błędów... juz się nie mogę doczekać

    Zalałem CA jak mówisz, ale to nic nie dało. Już się rozpadło - wklejam Lewe i Prawe skrzydło oddzielnie.

    Masz rację xero będzie tak na 98% z luzem. Ale żeby zrobić pod poszycie z jednej strony ???? na to nie wpadłem ! trzeba pomyśleć i wdrożyć, dzięki

    Jak stanie na kołach to dopiero będzie z górki. Owiewki przy pomocy taśmy której mi zostało tylko na nie to juz przyjemność

    Kalendarz poskładany, w konkursie cisza, czapkę każdy chyba juz ma ?, jest trochę więcej czasu...

     

  1. PAN-KARTON 2023-10-31 11:54:17

    Prawie lata. W ostatniej chwili przypomniałem sobie o okienku w podwoziu. Już prawie klejem smarowałem człon poszycia ale bym narobił...

  1. PAN-KARTON 2023-11-01 17:02:36

    Uda się wstawić ?

    Zrobiłem pomiary osiowości. Wszystko gra !

  1. Jacek-KP 2023-11-01 21:09:33

    Nie miałem czasu tu zaglądać i taka ciekawa relacja mi umknęła. Podziwiam twoją pracę i stosowane techniki. Pomysł ze sprawdzeniem osiowości przy pomocy światła jest kapitalny.

Rezultaty 60 - 80 z 199 pozycji
Udostępnij temat: