Tachikawa Ki - 36 Ida < z > WAK, skala: 1/33

  1. Szwagier 2023-11-08 09:15:58

    Mi podoba się jedna duża. 

  1. PAN-KARTON 2023-11-08 09:42:42

    Mi podoba się jedna duża. 

    Szwagier


    Tak zacząłem przykładać, przymierzać i też mi się bardziej podoba z jedną dużą ! Jest małe ALE: Stateczniki bomby zasłaniają luki obserwatora tak mozolnie wykonane... Wieczorem wrzucę kilka fotek, nie mam ich w telu.

    I co tu robić ?

     

  1. PAN-KARTON 2023-11-09 05:38:15

    Ciekawe czy uda się dokończyć budowę i relację ?

  1. Kikol77 2023-11-09 10:16:24

    Model napewno się uda - w sumie prawie nic ci nie zostało :)

    Co do relacji - zakładam ze masz na mysli aktualne problemy techniczne z forum - mam nadzieje ze się uda na tym forum bo to mi sie wydaje najfajniejsze i najbardziej user friendly :)

    Jestem zapisany na kilka innych ale jakoś tam nie jestem aktywny.

    Mam nadzieje ze Kartonówki przetrwają :) a jak nie to mam nadzieje ze ktos uruchomi coś podobnego w niedalekiej przyszłości :) 

  1. Wojok 2023-11-09 16:58:55

    Ciekawe czy uda się dokończyć budowę i relację ?

    PAN-KARTON

    Piotrek, Tyś jest okropny - albo full entuzjazm, albo dno i wodorosty. Wiary synu, będzie dobrze

  1. PAN-KARTON 2023-11-09 17:32:41

    Ciekawe czy uda się dokończyć budowę i relację ?

    PAN-KARTON

    Piotrek, Tyś jest okropny - albo full entuzjazm, albo dno i wodorosty. Wiary synu, będzie dobrze

    Wojok


    Chodziło mi o działanie forum, bo ręce opadaja jak to chodzi... / chodziło. Coś drgnęło po interwencji AndDiego i mojej.

    A Wy od razu że się poddałem... Ja się Pana Kartona nie boje i się pokleić nie dam. >>> Opowiem Ci kawał jak chłop świnię spawał, a świnia się nie dała i chłopa zespawała

    Japoniec się robi jak złoto !

    A kolejny projekt juz sie szykuje i to dopiero będzie zaskoczenie ???

    A może mini konkursik ?

    Z jakiego działu zacznę coś sklejać ? Dla bacznie czytających forum to będzie proste...

  1. mirkuch 2023-11-09 21:18:31

    Ze wstydem muszę się przyznać, że dopiero teraz przejrzałem tą relację z budowy na spokojnie. Bardzo przyjemnie się to podgląda:) Podgląda, bo będę starał się też przemycać patenty do siebie. I też nie ukrywam jest to inspiracja, jak prowadzić swoją fotorelację:) Pozdrawiam, oglądam dalej i dziękuję za wsparcie przy moim modelu!:)

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 02:01:42

    Ze wstydem muszę się przyznać, że dopiero teraz przejrzałem tą relację z budowy na spokojnie. Bardzo przyjemnie się to podgląda:) Podgląda, bo będę starał się też przemycać patenty do siebie. I też nie ukrywam jest to inspiracja, jak prowadzić swoją fotorelację:) Pozdrawiam, oglądam dalej i dziękuję za wsparcie przy moim modelu!:)

    mirkuch


    Mirek ! Bierz co chcesz Podglądaj , oglądaj, inspiruj i pytaj... Chętnie odpowiem na każde pytanie i pomogę. Uszczegółowię swoje patenty - Do grobu nie zabiorę a tam i tak uruchomie forum kartonówki.nb ( .nb - skrót od niebo ) Tylko Krzyśka-Prezesa muszę zapytać...

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 04:20:04

    I się koła kręcą ! Aczkolwiek z kółkami to ma mało wspólnego Jakieś takie między pełnią a nowiem ?

    ps

    Polecam kolorowe klamerki krawieckie. Kolorami mogę posegregować które sklejone elementy do których będą się należały w kolejnym etapie.

    Jeżeli dwa kółka składają się z ponad 40 części to taki podział na kolory się przydaje a przy okazji ściska.

    Ściskam i Ja

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 05:33:35

    I się koła kręcą !

    PAN-KARTON

    Podkreślenia dotyczą poprzedniego wpisu.
    I gotowe ! Jest pytanie : Na zdjęciu nr 4 widać skokowe obłości. Tylko szlifować czy bawić się w szpachlówkę i potem szlifować ? Jak byście doradzili ?

    Wystające kółko z obudowy jeszcze nie sklejone do kupy.

    Na zdjęciu nr 1 a efekt na zdjęciu nr 5 widać dodatkową część między 62 a 62. Zrezygnowałem z oklejania wręg elementami z wycinanki. Wyszło mi że 9 x grubość arkusza to około 1mm i dlatego dorobiłem tę część "Śr" - Sprawdziło się na finał wszystko pasuje jak ulał.

    Dlaczego pytam o szpachlowanie bo może łatwiej by poszło obklejenie całości częścią 61 L/P ( foto )

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 06:19:13

    Będzie trzeba część 60h podkleić tekturą 1mm. Koło nie zmieściło by się w osłonie i przetarło by ją , co widać na zdjęciu. Musze je wysunąć w dół.

  1. Kikol77 2023-11-10 07:52:47

    Ja bym ta część H wstawił na końcu i wtedy zdecydował. Może się okazać że oklejka jej nie pokryje. 

    Wyszlifuj części (ja bym nie szpachlował i na to oklejka i wtedy decyzja czy podklejać część H czy zrobić nowe koło albo ciut mniejsze albo lekko mocniej wystawione z osłony:)

    Tu masz kolejny fajny element do ćwiczenia z BCG :) Fajnie, odważnie ja pierwsze modele przeglądałem i starałem się unikać owiewek kół bo to trudne elementy :) 

    Trzymam kciuki :D

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 08:29:58

    Ja bym ta część H wstawił na końcu i wtedy zdecydował. Może się okazać że oklejka jej nie pokryje. 

    Wyszlifuj części (ja bym nie szpachlował i na to oklejka i wtedy decyzja czy podklejać część H czy zrobić nowe koło albo ciut mniejsze albo lekko mocniej wystawione z osłony:)

    Tu masz kolejny fajny element do ćwiczenia z BCG :) Fajnie, odważnie ja pierwsze modele przeglądałem i starałem się unikać owiewek kół bo to trudne elementy :) 

    Trzymam kciuki :D

    Kikol77

    O tym nie pomyślałem "czy przykryje oklejka ?" Dobry plan mi naświetliłeś...

    Ja kciuków nie trzymam bo słabo się skleja Wielkie dzięki !

  1. Kikol77 2023-11-10 09:11:52

    Nie ma sprawy zawsze łatwiej jest podpowiedzieć jak niz skleić taki element :D

     

  1. PAN-KARTON 2023-11-10 18:04:17

    A jednak część 60h mozna podkleić. Nie tekturą 1mm ale 0,4 na spokojnie. Zrobię to jak skończę z obklejką osłon kół.

    Póki co idzie dobrze i ładnie się to składa ( fot 1 ) połapane od przodu same łaczenia. Potem głaskanie i dokleję do całości krawędzie.

  1. PAN-KARTON 2023-11-11 05:30:52

    Ale mnie wymęczyły te osłony kół. Prostsze były niż osłona silnika ale co było sie trzeba nakombinować. Chyba jak bym miał zrobić to jeszcze raz jednak bym szpachlował i nadawał kształt aby rzeczywiście jedynie okleić. Coś tam wyszło... a to jeszcze nie koniec

  1. Kikol77 2023-11-11 13:46:31

    fajnie to wychodzi na koniec jak z wieszku doglaskasz łaczenia bedzie pieknie :)

  1. PAN-KARTON 2023-11-11 13:59:44

    fajnie to wychodzi na koniec jak z wieszku doglaskasz łaczenia bedzie pieknie :)

    Kikol77


    Wyprzedziłeś moje działania. Pogłaskane i poprawił się ogólny wygląd. Pewnie dziś trafi pod skrzydła.

  1. Sebastian01 2023-11-11 14:35:14

    Ja mikroskopu nie mam więc dla mnie bajka :) Nawet w tak dużym powiększeniu wszystko idealnie się schodzi. Podziwiam tych, którzy umieją w standard.

  1. PAN-KARTON 2023-11-11 15:04:27

    Ja mikroskopu nie mam więc dla mnie bajka :) Nawet w tak dużym powiększeniu wszystko idealnie się schodzi. Podziwiam tych, którzy umieją w standard.

    Sebastian01

    Dzięki Sebastianie. Progres mich lepideł jest i z tego cieszę się najbardziej Ale jak podglądam modele/relacje Twoje i Naszych Kolegów z forum, to moja droga znika gdzieś za horyzontem

Rezultaty 100 - 120 z 199 pozycji
Udostępnij temat: